Navigácia

Preskočiť na navigáciu

Úvodná stránka

My Newsletter

Banerová upútavka na predstavenia

 cyrano   mamma mia rasputin Mačky  Pi čaj, miláčik! Aj muži majú svoje dni Boyband Čarodejník z krajiny Oz Veselá vdova Punk rock Bajaja Slahackova Nová scénička
 • Plagát - RASPUTIN
 • Plagát - PI ČAJ, MILÁČIK!
 • Plagát - PUNK ROCK
 • Plagát - AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI
 • Plagát - KOZLIATKA A VLK
 • Plagát - ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ
 • Plagát - VESELÁ VDOVA
 • Plagát - DOMOV (...kde je ten tvoj?)
 • Plagát - NOVÁ SCÉNIČKA         štúdio Olympia
 • Plagát - BAJAJA
 • Plagát - ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
 • Plagát - CYRANO Z PREDMESTIA
 • Plagát - ROZUM A CIT
 • Plagát - MAMMA MIA!
 • Plagát - BOYBAND
 • Plagát - MÁRIA TERÉZIA #posledná milosť
 • Plagát - MAČKY

Herecký súbor Divadla Nová scéna

Andrea Kiráľová
Andrea Kiráľová

Narodila sa 28. marca 1984 v Trnave. Je absolventkou VŠMU - odbor muzikálové herectvo. Už počas štúdií hosťovala v divadlách - SND: Kráľ sa zabáva, Cudzia žena a muž pod posteľou, Divadlo West: Milujem ťa, ale..., Divadlo A. Bagara Nitra: Kone sa strieľajú, Teatro Wustenrot: Highlife, Mníšky. Na Novej scéne ste ju mohli vidieť napr. v muzikáli Boyband a v rozprávke Čarodejník z krajiny Oz. Svoje herectvo uplatňuje aj v televízii a dabingu.
Momentálne sa venuje materským povinnostiam.

Danuša Pelcrová
Danuša Pelcrová

Narodila sa 26. decembra 1946 v Bratislave. Študovala na konzervatóriu a členkou Divadla Nová scéna je od roku 1967. Účinkovala v mnohých činoherných, operetných aj muzikálových inscenáciách - od svetových titulov až po slovenskú pôvodnú tvorbu. Hrala aj v niekoľkých filmových a televíznych projektoch. Účinkuje v muzikáli Mamma Mia! a inscenácii Rozum a cit /Susan/.

Dárius Koči
Dárius Koči

Narodil sa 16.9. 1992 v Nových Zámkoch. Študoval na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave kde aj zmaturoval. Je absolventom Štátneho konzervatória v Bratislave. Od malička inklinoval k spevu, bol členom detského speváckeho zboru v Šuranoch. Počas štúdia si zahral hlavnú rolu v muzikáli Mozart /Mozart/ a tento školský projekt uviedlo aj Divadlo Nová scéna. Na doskách DNS účinkoval v muzikáli Ôsmy Svetadiel /mužská company/,Princ a Večernica/princ Slavomír/, Madame de Pompadour. Vidieť ho môžete v hudobnej rozprávke  Bajaja /princ Bajaja/, v muzikáloch Pokrvní bratia /Eddie/, Mačky /Ram Tam Tager/, IAGO /Kardinál Lodovico/, MAMMA MIA! /Sky/, Mária Terézia#posledná milosť (Mojmír), Cyrano z predmestia /Ján/, v operete Veselá vdova /Bogdanov/, činohre Rozum a cit (Robert Ferrars) a dráme PUNK ROCK /Nicolas/. Hrá titulnú postavu Rasputina v muzikáli RASPUTIN. Medzi jeho záľuby patrí šport, dobré filmy, hudba, divadlo a rodina . Veľmi rád chodí na dovolenku do hôr relaxovať a rád sa usmieva. Divadlo ho napĺňa a na javisku chce vždy zo seba dávať čo najviac . Drží sa citátu "Je lepšie sa preceniť, ako neskúsiť niečo, o čom si myslíte, že je nad vaše sily."

Dávid Hartl
Dávid Hartl

Narodil sa 2.10. 1993 Bratislave, je absolventom Štátneho konzervatória v Bratislave. Účinkoval v predstaveniach Zhŕňajova nevesta a Figaro sem, Figaro tam /DNS/, Trik Trejsy / v Heineken Tower Stage/ a Malá morská víla /Malá scéna STU/. Na javisku Divadla Nová scéna ste ho mohli vidieť v muzikáloch  Ôsmy svetadiel, Princ a Večernica /kráľ Slnečník/, Mata Hari /intelektuál/, Hairspray /Link Larkin/, Rómeo a Júlia /Paris/, komédii Vyhadzovači. Účinkuje v rozprávkach Čarodejník z krajiny 0Z / Klaun, Mľaskáč, Antilopa, Cirkusant, Lebkáč/ a Bajaja /šašo/, v komédii PI ČAJ, MILÁČIK!/Julien/, v dráme EQUUS /Alan Strang/, PUNK ROCK /Chadwick/ a muzikáloch Pokrvní bratia /Mickey/, Mačky /Skimbal/ , Mária Terézia#posledná milosť (Jozef II.). V operete Veselá vdova hrá postavu Neguša. Účinkuje aj v inscenácii DOMOV (...kde je ten tvoj?) a Rozum a cit (Willoughby). Má rád dobré poctivé divadlo všetkých druhov a žánrov. Nemá rád nudu.

 

Dušan Kaprálik
Dušan Kaprálik

Narodil sa 21. februára 1948 v Martine. Po absolvovaní štúdia herectva na Vysokej škole múzických umení v Bratislave nastúpil v roku 1971 do Krajového divadla v Nitre. Členom Novej scény sa stal v roku 1973, najskôr pôsobil v jej Poetickom súbore. Spolupracoval ako režisér s viacerými ochotníckymi a mládežníckymi súbormi aj s Tovarišstvom starých bojových umení. Hosťoval v Činohre SND aj v bratislavskom Divadle a.ha. Venuje sa rozhlasovej, televíznej aj filmovej tvorbe, pôsobil tiež ako pedagóg na bratislavskom Konzervatóriu. Momentálne účinkuje v komédii Pi čaj, miláčik!/Nanard/, v muzikáli Mamma Mia!/farár/ a inscenácii Rozum a cit /Mason/.

Ján Mistrík
Ján Mistrík

Narodil sa 3. augusta 1942 v Bratislave. V roku 1958 nastúpil do Dedinského divadla v Spišskej Novej Vsi, o rok neskôr začal študovať herectvo na Vysokej škole múzických umení v Bratislave u profesora Janka Borodáča. Po absolutóriu v roku 1963 nastúpil do zvolenského Divadla Jozefa Gregora Tajovského, po pôsobení vo Vojenskom umeleckom súbore pôsobil v roku 1966 v Divadle SNP v Martine. Od roku 1973 je hercom Novej scény v Bratislave, osemnásť rokov bol členom jej Poetického súboru, kde stvárnil mnohé významné postavy. Hral vo viacerých filmoch, televíznych inscenáciách a seriáloch, pôsobí v rozhlase aj dabingu, venuje sa prednesu poézie. Za postavu Voltaira v muzikáli Madame de Pompadour získal na medzinárodnom muzikálovom festivale v Južnej Kórei cenu za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej postave. Účinkuje v inscenácii Rozum a cit.

Jana Lieskovská
Jana Lieskovská

Narodila sa 7. mája 1983 v Považskej Bystrici, vyštudovala bábkoherectvo na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Od roku 2007 až do marca 2009 bola členkou súboru Bratislavského bábkového divadla. Spolupracovala napríklad s Divadlom Archa Praha (Ráj srdce, labyrint světa), Divadlom Pôtoň Levice (Shake – Shakespeare, Macbeth), bratislavským a. ha.  (Prafaust, Mydlová opera) či s Divadlom Apollo (Kolotoč). Hosťuje v Divadle Ticho a spol. v predstavení Déja vu. Venuje sa tiež rozhlasovej tvorbe, dabingu a spolupracuje s hudobníkom  Borekom Suchánkom v jazzovom zoskupení. Na javisku DNS hrala v muzikáloch  Princ a Večernica /Večernica/,  Mata Hari /sestra Léonida/, Hairspray /Judine/,Obchod na korze /Ružena Kolkocká/ a v komédiách Charleyho teta a Sluha dvoch šéfov /Rachel Crabbe/ . Účinkuje v rozprávke Bajaja /čarodejnica/, komédii Pi čaj, miláčik! /Sofia/, v dráme EQUUS /Dora Strangová/ a v muzikáloch Boyband, Pokrvní bratia /Johnstonová/, Mačky /Bombalerína/, IAGO /Emília/, Mária Terézia#posledná milosť /Mária Kristína/ a v inscenácii Rozum a cit /Charlotte Palmerová/.

Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak

Juraj Ďurdiak sa narodil  27. apríla 1952 v Bratislave
V roku 1974 absolvoval herectvo na VŠMU. Nasledujúce dva roky bol členom súboru Divadla pre deti a mlávež v Trnave. V rokoch 1976 - 1983 ako umelec v slobodnom povolaní natočil cca 30 filmov v zahraničných produkciách Maďarsko, NDR, NSR, ZSSR, Česko, Taliansko. Najznámejšou je postava princa vo filme Princ a Večernica. Spolupracoval aj s STV a SRO.
Na sledujúce tri roky bol členom hereckého súboru Poetického súboru Novej scény v Bratislave a súčasne diaľkovo študoval operný spev na Štátnom konzervatóriu v BA, kde aj absolvoval. V rokoch 1986 - 1990 bol členom Komornej opery pri SF ako sólista tenor, hosťoval aj v opere SND. Súčasne hosťoval ako herec a spevák v muzikáloch a operetách Novej scény, kde bol v rokoch 2003 - 2006 umeleckým riaditeľom. Nasledujúce 4 roky bol manažérom Štúdia L+S a v rokoch 2011 - 2015 generálnym riaditeľom DNS.
0d roku 2003 dodnes je pedagógom šansónu na Štátnom konzervatóriu, Bratislava.
Priebežne spolupracuje s televíziami. Profesionálne sa venuje fotografovaniu, predovšetkým portrétu, je Čitateľ, má rád prírodu, pokoj, záhradu a predovšetkým zvieratá, s ktorými je nepochybne naladený na spoločný komunikačný kanál. Rád cestuje, najradšej bez cieľa a tak aby  mohol Vnímať.

V DNS hrá v psychologickej dráme EQUUS /Martin Dysart/, v  muzikáli Pokrvní bratia /Lyons/ a v operete Veselá vdova /veľvyslanec Zeta/.

 

 

Karin Olasová
Karin Olasová

Narodila sa 31. marca 1976 v Trenčíne. Absolvovala herectvo na hudobno-dramatickom konzervatóriu v Bratislave, už počas štúdia hosťovala v profesionálnych divadlách v Nitre a v Bratislave - napríklad na Novej scéne v muzikáloch Ples v hoteli Savoy, Krysař, Kleopatra a Donaha! V decembri 2004 zvíťazila v televíznej reality show Dievča za milión. Hosťuje tiež v Radošinskom naivnom divadle, členkou súboru Novej scény je od januára 2008. Účinkovala vo viacerých muzikáloch napr. Báthoryčka, Madame de Pompadour /madame du Hasset/. Účinkuje v komédii Pi čaj, miláčik! /Sofia/, Rozum a cit /Elinor Dashwoodová/, v muzikáloch Pokrvní bratia /Lyonsová/, Boyband, Cyrano z predmestia /Berta/ a v operete  Veselá vdova /Sylviana/.

Karol Čálik
Karol Čálik

Narodil sa 15. marca 1945 v Trnave. Ako poslucháč VŠMU účinkoval na Novej scéne v operete Modrá ruža a v muzikáli Hallo Dolly. Od októbra 1968 / po absolvovaní základnej vojenskej služby vo VUSe/ sa stal sólistom spevohry Novej scény. Jeho svojrázny prejav vychádzajúci zo situačnej komiky, vycibrený mimikou a zmyslom pre vtip našiel uplatnenie v mnohých inscenáciách - od komédií, tragikomédií, operiet až po muzikály. Vo filme debutoval v roku 1963 v Námestí svätej Alžbety, odvtedy stvárnil množstvo postáv v slovenskej kinematografii (napr. Pacho hybský zbojník, Noční jazdci, Falošný princ, Galoše šťastia, Hana a jej bratia) rovnako aj v televíznej a rozhlasovej tvorbe, vrátane zábavných programov. Pôsobil ako pedagóg herectva na konzervatóriu. Je umeleckým riaditeľom DNS. Účinkoval v množstve činoherných predstavení, operiet a muzikálov,
z posledných rokov spomeňme muzikáli
Mata Hari /generál Maslov/, Cigáni idú do neba, Madame de Pompadour/Biskup/.
V súčasnosti ho
môžete vidieť  v muzikáloch Mačky /Múz/, IAGO /senátor Brady/, Mária Terézia#posledná milosť /Ladislav Škultéty Gábriš/ a v operete Veselá vdova /Pričič/.

Karol Čálik je ženatý, má dve dospelé deti a jedného na diaľku adoptovaného indického chlapca. Aj keď väčšinu času venuje divadlu, nájde si čas aj na hubárčenie a poľovanie.

 

Katarína Čillíková
Katarína Čillíková

Narodila sa v roku 1951. Od roku 1970 pôsobí v Divadle Nová scéna spočiatku ako členka speváckeho zboru s povinnosťou sóla. Zo sólových postáv spomeňme: Priateľku Márie vo West Side Story, Cossimu v Husároch, Rifku vo Fidlikantovi na streche, Ilonu v Báthoryčke, Mata Hari a mnohé iné. Na javisku DNS ju môžete vidieť v predstaveniach Čarodejník z krajiny Oz, v dráme EQUUS /sestrička/, inscenácii Rozum a cit /Emma/ a v muzikáli Mamma Mia!

Lucia Vráblicová
Lucia Vráblicová

Narodila sa 19.7.1973 v Bratislave. Po absolvovaní Konzervatória v Bratislave hrala v mnohých divadlách. Mohli ste ju vidieť na doskách Divadla Astorka /Rómeo a Júlia, Zámok/, Divadla Malá scéna / Na obed/, Divadla Aréna /Bod 0/, Mestského divadla /Woody Allen/, SND /Rozbitý džbán/. Z množstva inscenácií na Novej scéne spomeňme muzikál Obchod na korze, či komédiu Šialené nožničky, Sluha dvoch šéfov /Dolly/,  muzikál Madame de Pompadour /Kráľovná Mária Lesczinská/.
V súčasnosti v Divadle Nová scéna účinkuje v rozprávke Bajaja /Kráľovná/, v komédii  Pi čaj, miláčik! /Klára/, v muzikáli Pokrvní bratia /Lyonsová/,v operete veselá vdova /Oľga/,v činohre Rozum a cit /p.Jenningsová/ a muzikáloch Mária Terézia#posledná milosť /kofa/, Cyrano z predmestia /Berta/. Jej hlboký hlas je známy z dabingu aj z rozhlasu. Má motto: V každej situácii byť sama sebou

Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek

Narodil sa 25.03.1988 v Košiciach. Vyštudoval štátne Konzervatórium v Košiciach a po maturite prišla na rad VŠMU. Už počas štúdia na VŠMU hosťoval v Divadle Nová scéna v predstavení Ešte jeden do partie. Účinkoval v muzikáloch Krysař,Matúš Čák Trenčiansky a Madame de Pompadour. V súčasnosti ho môžete vidieť v muzikáli Čarodejník z krajiny OZ, divadelnej dielni NOVÁ SCÉNIČKA, v operete Veselá vdova, v muzikáloch Rasputin /bojar/, IAGO /Abdul Asi/, Mária Terézia#posledná milosť (company), Cyrano z predmestia /Igor/ a v inscenácii Rozum a cit /Jack/.
Jeho motto: Ži a nechaj žiť. A rád hrá na nervy:)

Lukáš Pišta
Lukáš Pišta

Narodil sa 21.septembra 1990 v Trnave, študoval na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. V Divadle Aréna účinkuje v predstavení Rent, na doskách Divadla Nová scéna ste ho mohli vidieť v muzikáloch Hairspray /Seaweed/, Obchod na korze, Madame de Pompadour /Damiens/, Rómeo a Júlia /Mercutio/ a v komédii Vyhadzovači. V súčasnosti účinkuje  v rozprávke Bajaja, Šľahačková princezná /Vrabec/, v muzikáloch Pokrvní bratia /Mickey/, IAGO /Othello/,  Mamma Mia! /Feferón/, Rasputin /Cár/, Mária Terézia#posledná milosť /richtár/, Cyrano z predmestia /Cyrano/ a v dráme PUNK ROCK /Bennet/. Má rád úprimných ľudí s dobrým srdcom, dobré filmy, hudbu, divadlo a hru na klavíri.

Marcel Ochránek
Marcel Ochránek


Marcel Ochránek sa narodil 21.4.1973 v Bratislave. V rokoch 1988-1993 študoval na Konzervatóriu v Bratislave hudobno-dramatický odbor. V rokoch 1993-1997 študoval na VŠMU odbor herectvo pod vedením E.Horvátha a J.Slezáčka. 21 sezón bol členom umeleckého súboru DAB Nitra a od r.2019 je členom umeleckého súboru DNS.
Na konte má desiatky postáv vo všetkých umeleckých žánroch (komédia, dráma, muzikál).
V televízi hral mnoho postáv vo filmoch a seriáloch ako napr. Prázdniny, Som mama, Tajné životy 2, Panelák, Búrlivé víno, Vdova, Zlodeji detí....
V súčasnosti účinkuje v DAB Nitra v inscenáciách Testosterón ( Fiskey), Povolanie pápež (Diwis), Syna či dcéru (Sergej), v Divadle komédie v predstaveniach Horúca sprcha (Klaus), Letná noc (Bob), Panikári (Joni), v divadle G-dur v inscenáciách Šialené nožničky (Tony) a Frida (Trockij).
V Divadle Nová scéna ho môžete vidieť v komédii Aj muži majú svoje dni (Karol), muzikáloch Boyband (Zoltán), Mamma Mia! (Sam), Mária Terézia (Trenck) a v inscenácii Rozum a cit (Brandon).


 

 

 

 

Martin Kaprálik
Martin Kaprálik

Narodil sa 11.4.1976 v Bratislave. Pochádza z hereckej rodiny. Dedo Elo Romančík, otec Dušan Kaprálik, sestra Zuzana Kapráliková, brat Ondrej Kaprálik. Herectvo vyštudoval na Konzervatóriu v Bratislave a už počas školy hosťoval v mnohých divadelných ale aj televíznych inscenáciach. Z televíznych spomeňme Zlodejku, Tu žijú levy a z divadelných DAB Nitra Čajka /Treplev/, Tvár v ohni/Kurt/, Divadlo a.ha Kolobežka/Apal/ ,Antigona /Haimon/, Krv /Viktor/....Neskôr začal hosťovať aj v divadle Nová scéna: Tri v tom /Ottavio/, Revízor /Peter Ivanovič Dobčinskij/.
Účinkoval v muzikáloch: Hamlet /Hamlet /, Krysař /Štepán a Jakub/, Cigáni idú do neba /Sziládi/, Klietka bláznov /Jean Michael/, Vlasy / Clode/, Kleopatra /Marcus Antonius/, Na skle maľované /žandár vlažný/, Hallo Dolly/Cornelius Hackl/, Neberte nám princeznú /Miro/, Rebelové/spevák/, František z Assisi/Lev/, Báthoryčka,  Mata Hari /Gabriel Astruc/, Madame de Pompadour /Vojvoda D´Argenson/, Rómeo a Júlia/Benvolio/.
Okrem Novej scény účinkuje aj v  mestskom divadle DPOH v predstavení pre deti Tri prasiatka, v divadle Malá scéna STU v predstaveniach Komplic /Bill/, Poslovia /syn/, Revízor /Bobčinskij/ a v rozprávke, ktorej je aj spoluautorom, Janko a Marienka alebo čokoládová chalúpka. Martin okrem divadla pôsobí aj v rozhlase a svoj hlas prepožičiava mnohým známym zahraničným hercom v dabigu: Keanu Reeves, Vin Diesel, Nicolas Cage.....Na televíznej obrazovke ste ho mohli vidieť ako Mira v úspešnom seriáli Panelák.
Od januára 2010 je interným členom hereckého súboru DNS, účinkuje v komédiách Aj muži majú svoje dni /manažér Andy/ a Pi čaj, miláčik! /Dominik/, v muzikáloch Boyband /Denis/, Pokrvní bratia /Rozprávač/,  IAGO /Iago/,  Mamma Mia! /Harry/, Mária Terézia#posledná milosť /Barón von Trenck/, v dráme PUNK ROCK /DR.Harvey/ a inscenácii Rozum a cit /Edward Ferrars/.

 

Martina Dolná
Martina Dolná

Narodila sa 30.7.1991 v Trnave, kde navštevovala od útleho detstva Základnú umeleckú školu. Študovala a absolvovala hudobno-dramatický odbor na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Už počas štúdia účinkovala v spoločných študentských projektoch v spoluprácii s Divadlom Nová scéna, v inscenáciách Zhŕnajova nevesta a Fame. Na doskách divadla Nová Scéna ste ju mohli vidiet v muzikáloch Obchod na korze, Hairspray, Madame de Pompadoure. Účinkuje v muzikáloch Na skle malované a Atlantída v divadle Tower stage a na Novej scéne ju môžete momentálne vidieť v muzikáloch Pokrvní bratia, Mačky, Mamma Mia! (Ali), Rasputin (dcéra, company), Mária Terézia#posledná milosť (company), Cyrano z predmestia /Júlia, servírka, company/ a činohre Rozum a cit.

Miroslava Drínová
Miroslava Drínová

Narodila sa 24.12. 1985, absolvovala na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Za sebou má množstvo úloh v Divadle Aréna, A.ha, v Divadle Nová scéna účinkovala napr. v muzikáloch West Side Story /Graziella/, Na skle maľované /Dievča/, Hellou Dolly /Ermengarde/, Bathoryčka /slúžka/, Princ a Večernica /princezná Lada/, Hairspray /Penny Pingletonová/, Obchod na korze, Madame de Pompadour, Rómeo a Júlia /Júlia/. V súčasnosti ju môžete vidieť v rozprávkach Čarodejník z krajiny Oz /Bábika/ a Bajaja /princezná Slavena/, v komédii Pi čaj, miláčik! /Brigita/, v muzikáloch Boyband,  Pokrvní bratia /Linda/, Mačky /Ťapka domáca/,  Mamma Mia! /Sofia/, v operete Veselá Vdova /Sylviana/, dráme PUNK ROCK /Cissy/ a činohre Rozum a Cit /Lucy Steelová/.
Má rada detektívky, prírodu a zvieratá, preto je vegánkou. Zaujíma ju astrológia a minerály.

Miroslava Gális Partlová
Miroslava Gális Partlová

Narodila sa 2. apríla 1985 v Malackách. Vyštudovala hudobno - dramatický odbor na Štátnom konzervatóriu v Bratislave.
Jej prvá muzikálová postava bola Ofélia v muzikáli Hamlet na Novej scéne. Nasledovala postava Anny v muzikáli Klietka bláznov, Criss v muzikáli Hair, Minnie Fayová v Hello Dolly, Anička v Na skle maľované. Na Novej scéne si neskôr zahrala v muzikáloch Rebelové /Tereza/, Neberte nám princeznú /Katka/, West Side Story /Maria/, Fontána pre Zuzanu /Zuzana/, Osmy svetadiel /Jana/, Rómeo a Júlia /matka Capuletová/.
Účinkovala i v SND v hre Dom nad oceánom. V Divadle Aréna v muzikáli Hriešny tanec /Baby, Eva/ a Opereta pod cudzou vlajkou a v Divadle Cassovia v muzikáli Krysař /Rozi/.
Niekoľko rokov sme ju vídavali na TV obrazovkách ako Angie v seriáli Panelák.
V súčasnosti účinkuje v DNS v rozprávke Čarodejník z krajiny OZ /Dorotka/ a v muzikáloch Pokrvní bratia /Johnsonová/, Mačky /Demetra/, IAGO /Desdemona/, Rasputin /Cárovná/, Mária Terézia#posledná milosť /mlynárka/, CYRANO z predmestia /Roxana/ a v inscenácii Rozum a cit /Fanny Dashwoodová/.

Patrik Vyskočil
Patrik Vyskočil

Narodil sa 9.7.1992 v Leviciach. Je absolventom Konzervatória v Bratislave. Ešte počas štúdia účinkoval v DNS v predstaveniach Zhŕňajova nevesta /Matúš/, Zimná romanca /Company/, Figaro sem, Figaro tam /Iskra/. V DNS ste ho mohli vidieť v muzikáloch Ôsmy svetadiel, Princ a Večernica /Princ Slavomír/, Mata Hari /Vadim Maslov/, Hairspray /Corny Collins/, Obchod na korze /Peter Čarný/, Madame de Pompadour /Dauphin/, Rómeo a Júlia /Rómeo/.
Účinkuje v muzikáloch  Mačky /Ram Tam Táger/, IAGO /Cassio/, Mamma Mia! /Sky/, Rasputin /Rasputin/ a v dráme PUNK ROCK /Nicolas/. V Divadle Broadway v Prahe účinkoval v muzikáli Hamlet /Leartes/. Stvárnil hlavnú úlohu v televíznej rozprávke Orest z rodu čarodejníkov. Medzi jeho záľuby patrí predovšetkým hudba, moderná próza a poézia, cestovanie a spoznávanie nových ľudí, samozrejme divadlo a spev. Má rád úprimné úsmevy, dobré jedlo a víno, Jar, spontánne nápady a Oscara Wildea. Nemá rád anglické počasie a svoju zábudlivosť, zabúda si veci vždy a všade.

Pavol Plevčík
Pavol Plevčík

Narodil sa 22. decembra 1983 v Bratislave. Je absolventom Konzervatória v BA a herectva na VŠMU. Prvé dotyky s divadelným herectvom sú viazané na Novú scénu. Tu na javisko vykročil ako osemročný chlapec v predstavení Jozef a jeho zázračný pestrofarebný plášť v réžii Jozefa Bednárika. Neskôr tu hosťoval v muzikáli Rebelové. Zahral si aj v Slovenskom národnom divadle, napr. v Ženskom zákone. Hosťuje v DJGT Zvolen v muzikáli Prekliaty básnik /F.Villon/ a v divadle Ticho a spol. v Déja vu. Svoje herectvo uplatnil aj v televízii v seriáli Panelák a účinkuje pravidelne aj v dabingu. V DNS ho môžete vidieť v komédiách Aj muži majú svoje dni /manažér Andy/,  Pi čaj, miláčik! /Richard/, v dráme EQUUS /Frank Strang/ a v muzikáloch Boyband /Igor/, Mamma Mia! /Bill/, Mária Terézia#posledná milosť /Fridrich II./, v operete Veselá vdova /Neguš/, v dráme PUNK ROCK /DR.Harvey/ a inscenácii Rozum a cit /John Dashwood/.

Pavol Topoľský
Pavol Topoľský

Narodil sa 14.3.1961. Je absolventom štúdia herectva na Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v Bratislave.
Po štúdiu nastúpil do činohry bratislavskej Novej scény, kde odohral 16 sezón. Účinkoval aj vo viacerých filmoch napríklad V zajatí lásky, Chodník cez Dunaj, Z môjho denníka. Na Novej scéne účinkoval aj v muzikáli o legendárnom Jánošíkovi Na skle maľované, vo West Side Story, v bláznivej komédii britského dramatika Raya Conneya Všetko sa posralo. V Divadle West v Mandarínkovej izbe a vo francúzskej bulvárnej komédii No, nie je to jednoduché, hosťoval aj v Štúdiu L+S a Heineken Tower. Pavol Topoľský je známy aj z TV sitcomov Priateľky, Kutyil s.r.o., Susedia, alebo zo seriálu Panelák.
Dlhé roky sa venuje dabingu. V mnohých filmoch prepožičal svoj hlas Eddiemu Murphymu, Jackovi Nicholsonovi , daboval Cliffa Barnesa v americkom seriáli Dallas, aj doktora Frasiera Cranea v seriálu Frasier. Venuje sa aj dabingovej réžii.
V DNS účinkuje v muzikáloch Mária Terézia#posledná milosť (kat), Cyrano z predmestia (majiteľ klubu Rudo) a v činohre Rozum a cit (sir John Middleton).

Peter Makranský
Peter Makranský

Narodil sa 8. júla 1985 v Prešove. Po štúdiu na Konzervatóriu v Košiciach účinkoval v košickom Štátnom divadle /Tri sestry, Ženský zákon, Oliver Twist, Prelet nad kukučím hniezdom/. V Divadle Gunagu hral v predstaveniach Voľný čas a Sex mobil rock and roll. V Divadle Nová scéna účinkoval v muzikáloch West Side Story /Pepe/, Fontána pre Zuzanu / Olino/, Limonádový Joe /Speaker/, František z Assisi /František, Priateľ/, Ôsmy svetadiel /Tomáš/, Princ a Večernica /kráľ Veterník/,  Hairspray /Corny Collins/, Rómeo a Júlia /Rómeo/. V súčasnosti ho môžete v DNS vidieť v muzikáloch Boyband /Marek/, Pokrvní bratia /Sammy/, Mačky /Skimbal/, IAGO /Roger/, Rasputin /Jusupov/, Mária Terézia#posledná milosť (mlynár), Cyrano z predmestia /Tibor/, v komédii Pi čaj, miláčik!/ Julien/ a v dráme PUNK ROCK /Bennet/. Má rád hudbu, spev, tanec, divadlo, film, knihy, všetky bojové umenia a športy, rád cestuje, varí, chodí do prírody, zaujíma ho aj alternatívna medicína, bylinkárstvo a meditácia.

Róbert Halák
Róbert Halák

Narodil sa 4. septembra 1977 v Šali. Od roku 1997 je členom Novej scény, ale už predtým tu hosťoval v Hrnčiarskom bále. Hral v mnohých operetných a muzikálových inscenáciách - napríklad Evanjelium o Márii, Ples v hoteli Savoy, Kráľ Dávid, Krysař, Hamlet, Klietka bláznov, Donaha! , Rebelové, Mata Hari /Carl Crämer/, Rómeo a Júlia /Knieža/. Hosťoval aj v nitrianskom Divadle Andreja Bagara (Divotvorný hrniec) a v bratislavskej Aréne (Rocky Horror Show). Momentálne ho môžete vidieť v rozprávke Čarodejník z krajiny Oz, v muzikáloch Mamma Mia! /Sam/, Cyrano z predmestia /Manažér Derma/, v dráme EQUUS /Harry Dalton/ a v operete Veselá vdova /Danillo/.

 

Romana Dang Van
Romana Dang Van

Narodila sa 20.decembra 1991. Zmaturovala na Štátnom konzervatóriu v Bratislave, kde sa stretla s prvými hereckými príležitosťami a to v školskom muzikáli Zhŕňajova nevesta /Zuzka/, ktorý sa uvádzal na Novej scéne.
Ďalšie inscenácie, v ktorých účinkovala: Zimná romanca /Marka/, Figaro sem, Figaro tam /Fanchette/ Cigáni idú do neba,  Rómeo a Júlia /Júlia/, Hairspray /Malá Inez/,  Madame de Pompadour.
V súčasnosti  účinkuje v dráme EQUUS /Jill Masonová/, PUNK ROCK /Tanya/ a v muzikáloch Pokrvní bratia /Linda/, Mačky /Rumbalíza/, IAGO /Bahiya/, MAMMA MIA! /Sofia/, Rasputin /dcéra, company/, CYRANO /Roxana/ a inscenácii Rozum a cit /Marianne Dashwoodová/.
Medzi jej záľuby patrí spev, tanec a herectvo. Jedným slovom divadlo. Veľmi rada cestuje a navštevuje rôzne krajiny. Najradšej má trému pred predstavením, ktorá ju povzbudzuje. Veľmi rada maľuje a v budúcnosti by chcela mať aj svoju výstavu. Neznáša ryžový nákyp a svoju nepozornosť pri prenášaní rôznych vecí.

 

 

Štefan Kožka
Štefan Kožka

Narodil sa 11. augusta 1954 v Trenčíne. Po absolvovaní štúdia herectva na Vysokej škole múzických umení v Bratislave sa stal v roku 1977 členom Divadla pre deti a mládež v Trnave, kde vytvoril množstvo pozoruhodných postáv. Okrem pôsobenia v Divadle Nová scéna, kde účinkoval v mnohých činoherných aj muzikálových inscenáciách,  účinkuje tiež v televíznych a filmových projektoch. Momentálne ho v DNS môžete vidieť  v muzikáli  Pokrvní bratia /Rozprávač/, IAGO /senátor Brady/, Cyrano z predmestia /Rudo/.

Tomáš Majláth
Tomáš Majláth

Narodil sa 5. apríla 1988, po štúdiu na Konzervatóriu v Bratislave absolvoval Janáčkovu akadémiu múzických umení v Brne odbor muzikálové herectvo. Účinkoval v Prešporskom divadle /inscenácia Dvere/ a Bratislavskom bábkovom divadle /Palica, von z vreca!/. V DJGT Zvolen hosťuje v muzikáli Prekliaty básnik /F.Villon,Colin/. Na javisku Divadla Nová scéna ste ho mohli vidieť v muzikáloch Ôsmy svetadiel /Tomáš/, Princ a Večernica /princ Veterník/, Obchod na korze, Madame de Pompadour /Lebel/, v komédii Vyhadzovači. Momentálne účinkuje v komédii  Pi čaj, miláčik! /Róbert/, v muzikáloch Pokrvní bratia /Sammy/, IAGO /Boris Petrov/, Rasputin /bojar/, Mária Terézia#posledná milosť /Gerard van Swieten/, Cyrano z predmestia /Tibor/ a v činohre Rozum a cit /Jack/. Venuje sa aj dabingu. Drží sa hesla "Športom k trvalej invalidite",  takže v prípade voľného času sadá na bicykel, jednokolku , baví ho horolezectvo a všetky ostatné športy, ktoré dokážu správni chlapi zvládnuť. Za relax považuje čítanie kníh, prípadne príjemné posedenie po skúške alebo predstavení s priateľmi. Všetky ostatné záľuby sa už vzťahujú na prácu. Ako tvrdí "Živím sa tým, čo ma baví". Nemá rád zapnuté mobilné telefóny počas predstavenia. Má rád vypnuté mobilné telefóny počas predstavenia.

Vladislav Plevčík
Vladislav Plevčík

Narodil sa 8.septembra 1992 v Bratislave. Je absolventom Štátneho Konzervatória v Bratislave, účinkoval v predstaveniach Kebab /Divadlo A.ha/, Kabaret /Divadlo Aréna/, Malá morská víla /Malá scéna/. Na javisku DNS ste ho mohli vidieť v muzikáloch Ôsmy svetadiel /mužská company/, Princ a Večernica /kráľ Slnečník/, Mata Hari, Hairspray /Link Larkin/, Obchod na korze, Madame de Pompadour, Rómeo a Júlia /Paris/. Účinkuje v rozprávke Čarodejník z krajiny OZ / Woodoo, Trpaslíkožrút, Cirkusant, Lebkáč/, v rozprávke Bajaja, v muzikáloch Pokrvní bratia /Eddie/, Mačky /Mangodžery/, IAGO /Roger/, Mamma Mia! /Eddie/, Mária Terézia#posledná milosť /richtár/, Cyrano z predmestia /Ján/, v dráme PUNK ROCK /WILLIAM/ a činohre Rozum a cit /Willoughby/. Rád pracuje a prežíva v tvorivej a príjemnej atmosfére s rešpektom k osobnostiam. Záleží mu na „Veľkých detailoch". Ohľaduplnosť, empatia, spoločné prežívanie a láska sú jeden obrovský kľúč k ľudskému šťastiu a úsmevu. To všetko je dosiahnuteľné v akejkoľvek podobe na javisku - a to sa mu na ňom páči.

Pripravujeme

BEDÁRI

Partneri divadla

S podporou:
Partner DNS:
Mediálni partneri: