Navigácia

Preskočiť na navigáciu

Úvodná stránka

My Newsletter

Banerová upútavka na predstavenia

  Veselá vdova rasputin Slahackova Pi čaj, miláčik! Mačky mamma mia Bajaja  Punk rock Aj muži majú svoje dni Boyband Vyhadzovači Nová scénička Čarodejník z krajiny Oz
 • Plagát - RÓMEO A JÚLIA
 • Plagát - BOYBAND
 • Plagát - ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
 • Plagát - VESELÁ VDOVA
 • Plagát - PI ČAJ, MILÁČIK!
 • Plagát - MAMMA MIA!
 • Plagát - PUNK ROCK
 • Plagát - ROZUM A CIT
 • Plagát - KOZLIATKA A VLK
 • Plagát - VYHADZOVAČI          štúdio Olympia
 • Plagát - DOMOV (...kde je ten tvoj?)
 • Plagát - ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ
 • Plagát - BAJAJA
 • Plagát - AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI
 • Plagát - MAČKY
 • Plagát - RASPUTIN
 • Plagát - NOVÁ SCÉNIČKA         štúdio Olympia

IVO HELLER JUBILUJE...

Zverejnené 20.08.2018

Ivo Helller - vynikajúci spevák a herec, dlhoročný člen spevohry Novej scény sa v pondelok
20. augusta dožíva okrúhlych 80. narodenín.
Na našej scéne strávil 33 sezón, v súbore spevohry Novej scény uplatnil svoje spevácke aj herecké vlohy v rade náročných charakterových postáv najmä v muzikáloch, účinkoval v množstve operiet ale aj v činoherných predstaveniach.

Ku gratulácii sa pripája vedenie Divadla Nová scéna - generálna riaditeľka DNS Ingrid Fašiangová a dlhoročný kolega, umelecký riaditeľ Karol Čálik:

„Milý náš Ivo, dovoľ nám, aby sme Ti v mene všetkých, i bývalých členov Novej scény, popriali do budúcna veľa, veľa pevného zdravia, pohody, spokojnosti, kvalitný bicykel a veľa úspechov v súkromnom i umeleckom živote. Zároveň Ti ďakujeme za všetko, čo si urobil pre dobré meno spevohry Novej scény nielen doma, ale aj v zahraničí. Živijó!"

Ako hovorí jubilant Ivo Heller, divadlo chcel robiť odjakživa: „ Začínal som v dramatickom krúžku v Pionierskom paláci, hral v Divadle za rampami a až neskôr sa k tejto mojej veľkej láske pridala ďalšia - spev. A aj keď som bol potom známy najmä vďaka nemu, precestoval som kus sveta ako spevák kapely Caravan Quintet Vlada Hronca a bol členom spevohry Novej scény, motýle v bruchu som mal najmä pri činoherných predstaveniach. Som síce vyštudovaný chemik a aj som pár rokov v tejto branži pracoval, ale láska k divadlu bola omnoho silnejšia a nikdy som svoje rozhodnutie venovať sa múzam, neoľutoval."

Ivo Heller bol známy nielen svojim sýtym barytónom ale aj výbornou kondíciou a kultivovaným javiskovým pohybom, dlhé roky sa venoval kondičnej kulturistike a bol vášnivým cyklistom:
„Dnes musím byť v kľudovom režime, aj keď na bicykel by som rád ešte niekedy vysadol. Po dvoch nedávnych operáciách brušnej dutiny, si ale musím dávať pozor", dodáva s optimizmom v hlase a ako sa priznal, venuje sa najmä svojej záhrade a do Bratislavy, kde roky žil a pracoval, sa mu už veľmi ani nechce chodiť.
Svoje okrúhle jubileum oslávi neďaleko Vysokej pri Morave o deň skôr: „ Tak je to najlepšie, v nedeľu, deň pred mojimi narodeninami, sa stretneme celá naša rodina, synovia, vnúčatá a v jednom príjemnom podniku to celé oslávime, teším sa na to."

bez-nazvu-page-001.jpg

cardasova-princezna.jpg

do-naha-1.jpg

evanjelium-o-marii-2-page-001.jpg

grofka-marica-page-001.jpg

heller-bednarik.jpg

heller-krysar-2.jpg

heller-krysar1.jpg

jozef-a-jeho-zazracny-plas-page-001.jpg

Životopis
Ivo Heller absolvoval v roku 1961 Chemickú fakultu SVŠT. V získanej profesii pracoval 6 rokov. Najskôr, v rokoch 1961 - 1964, v Slovenských pivovaroch a sódovkárňach Bratislava, kde bol vedúcim technickej kontroly. Od roku 1964 bol tri roky zamestnaný vo Výskumnom ústave potravinárskeho priemyslu, na oddelení enzýmov. V priebehu zamestnania študoval súkromne spev u profesorky Hudcovej-Frešovej, sólistky SND. Neskôr (1969) sa stal jeho hlasovým pedagógom František Tugendlieb.
Ivo Heller sa vlastným menom volá Ivan Grajciar. K svojmu pseudonymu sa dostal v roku 1967, keď odišiel s kapelou Caravan Quintet Vlada Hronca do zahraničia a na plagátoch sa objavilo meno Ivo Heller, ktoré vymyslel agent kapely. Pseudonym ostal spevákovi aj po návrate na Slovensko v roku 1969, keď nastúpil do Tatra revue, v ktorej pôsobil do roku 1974. Z tohto obdobia pochádzajú jeho známe hity Mátoha parohatá, Taťjana, Inzerát. V roku 1972 vyhral bronzovú Bratislavskú lýru.
Amatérsky však začal Ivo Heller pôsobiť ako spevák v oblasti populárnej hudby už v roku 1964. V rokoch 1967 až 1969 už ako profesionál pôsobil v spomínanom orchestri Vlada Hronca v SRN, Švédsku a Švajčiarsku.
V roku 1974 sa stal sólistom spevoherného súboru Novej scény, kde pôsobil 33 divadelných sezón.
V operetách, muzikáloch i činoherných predstaveniach vytvoril množstvo postáv. Boli to napr. Krečinskij v ruskom rovnomennom muzikáli, kráľ Menelaos v Krásnej Helene, Bazil Bazilev v Grófovi Luxemburskom, či plukovník Homonay v Cigánskom barónovi.
Hral a spieval vo všetkých muzikáloch Jozefa Bednárika (Evanjelium o Márii, Grand Hotel, Jozef a jeho zázračný farebný plášť, Pokrvní bratia, Klietka bláznov) a vo všetkých českých muzikáloch (Hamlet, Krysař, Kleopatra) uvádzaných na Novej scéne.
V Divadle A. Bagara v Nitre alternoval s Leopoldom Haverlom úlohu Pána Boha v muzikáli Adam Šangala a zahral si aj Ducha Uriáša v Kráľovi Davidovi.
Bohatá umelecká dráha a vynikajúce spevácke a herecké výkony pána Hellera na Slovensku i v zahraničí si zaslúžili ocenenie - Verejné uznanie Mestskej časti Bratislava - Nové Mesto v roku
2004.
Ivo Heller bol a stále je dobre naladený, optimistický človek, veľký profesionál. Venoval sa dlhé roky kondičnej kulturistike, bol vášnivým cyklistom. Posledné roky žije spolu s manželkou vo Vysokej nad Moravou a venuje sa záhradke.

 

Špeciálne predstavenia

VIANOČNÁ ČAROVNÁ CESTA
TALKSHOW S MICHALOM DOMONKOŠOM
BALADA PRE BANDITU
RÓMEO A JÚLIA AFTERPARTY PO DERNIÉRE A 100.REPRÍZE
BOHATÉ VIANOCE V DIVADLE NOVÁ SCÉNA
1+1=3

Partneri divadla

S podporou:
Partner DNS:
Mediálni partneri: