Navigácia

Preskočiť na navigáciu

Úvodná stránka

My Newsletter

Banerová upútavka na predstavenia

 cyrano   mamma mia rasputin Mačky  Pi čaj, miláčik! Aj muži majú svoje dni Boyband Čarodejník z krajiny Oz Veselá vdova Punk rock Bajaja Slahackova Nová scénička
 • Plagát - KOZLIATKA A VLK
 • Plagát - VESELÁ VDOVA
 • Plagát - MAMMA MIA!
 • Plagát - PUNK ROCK
 • Plagát - CYRANO Z PREDMESTIA
 • Plagát - ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
 • Plagát - BOYBAND
 • Plagát - MÁRIA TERÉZIA #posledná milosť
 • Plagát - NOVÁ SCÉNIČKA         štúdio Olympia
 • Plagát - AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI
 • Plagát - PI ČAJ, MILÁČIK!
 • Plagát - ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ
 • Plagát - MAČKY
 • Plagát - RASPUTIN
 • Plagát - DOMOV (...kde je ten tvoj?)
 • Plagát - ROZUM A CIT
 • Plagát - BAJAJA

IVO HELLER JUBILUJE...

Zverejnené 20.08.2018

Ivo Helller - vynikajúci spevák a herec, dlhoročný člen spevohry Novej scény sa v pondelok
20. augusta dožíva okrúhlych 80. narodenín.
Na našej scéne strávil 33 sezón, v súbore spevohry Novej scény uplatnil svoje spevácke aj herecké vlohy v rade náročných charakterových postáv najmä v muzikáloch, účinkoval v množstve operiet ale aj v činoherných predstaveniach.

Ku gratulácii sa pripája vedenie Divadla Nová scéna - generálna riaditeľka DNS Ingrid Fašiangová a dlhoročný kolega, umelecký riaditeľ Karol Čálik:

„Milý náš Ivo, dovoľ nám, aby sme Ti v mene všetkých, i bývalých členov Novej scény, popriali do budúcna veľa, veľa pevného zdravia, pohody, spokojnosti, kvalitný bicykel a veľa úspechov v súkromnom i umeleckom živote. Zároveň Ti ďakujeme za všetko, čo si urobil pre dobré meno spevohry Novej scény nielen doma, ale aj v zahraničí. Živijó!"

Ako hovorí jubilant Ivo Heller, divadlo chcel robiť odjakživa: „ Začínal som v dramatickom krúžku v Pionierskom paláci, hral v Divadle za rampami a až neskôr sa k tejto mojej veľkej láske pridala ďalšia - spev. A aj keď som bol potom známy najmä vďaka nemu, precestoval som kus sveta ako spevák kapely Caravan Quintet Vlada Hronca a bol členom spevohry Novej scény, motýle v bruchu som mal najmä pri činoherných predstaveniach. Som síce vyštudovaný chemik a aj som pár rokov v tejto branži pracoval, ale láska k divadlu bola omnoho silnejšia a nikdy som svoje rozhodnutie venovať sa múzam, neoľutoval."

Ivo Heller bol známy nielen svojim sýtym barytónom ale aj výbornou kondíciou a kultivovaným javiskovým pohybom, dlhé roky sa venoval kondičnej kulturistike a bol vášnivým cyklistom:
„Dnes musím byť v kľudovom režime, aj keď na bicykel by som rád ešte niekedy vysadol. Po dvoch nedávnych operáciách brušnej dutiny, si ale musím dávať pozor", dodáva s optimizmom v hlase a ako sa priznal, venuje sa najmä svojej záhrade a do Bratislavy, kde roky žil a pracoval, sa mu už veľmi ani nechce chodiť.
Svoje okrúhle jubileum oslávi neďaleko Vysokej pri Morave o deň skôr: „ Tak je to najlepšie, v nedeľu, deň pred mojimi narodeninami, sa stretneme celá naša rodina, synovia, vnúčatá a v jednom príjemnom podniku to celé oslávime, teším sa na to."

bez-nazvu-page-001.jpg

cardasova-princezna.jpg

do-naha-1.jpg

evanjelium-o-marii-2-page-001.jpg

grofka-marica-page-001.jpg

heller-bednarik.jpg

heller-krysar-2.jpg

heller-krysar1.jpg

jozef-a-jeho-zazracny-plas-page-001.jpg

Životopis
Ivo Heller absolvoval v roku 1961 Chemickú fakultu SVŠT. V získanej profesii pracoval 6 rokov. Najskôr, v rokoch 1961 - 1964, v Slovenských pivovaroch a sódovkárňach Bratislava, kde bol vedúcim technickej kontroly. Od roku 1964 bol tri roky zamestnaný vo Výskumnom ústave potravinárskeho priemyslu, na oddelení enzýmov. V priebehu zamestnania študoval súkromne spev u profesorky Hudcovej-Frešovej, sólistky SND. Neskôr (1969) sa stal jeho hlasovým pedagógom František Tugendlieb.
Ivo Heller sa vlastným menom volá Ivan Grajciar. K svojmu pseudonymu sa dostal v roku 1967, keď odišiel s kapelou Caravan Quintet Vlada Hronca do zahraničia a na plagátoch sa objavilo meno Ivo Heller, ktoré vymyslel agent kapely. Pseudonym ostal spevákovi aj po návrate na Slovensko v roku 1969, keď nastúpil do Tatra revue, v ktorej pôsobil do roku 1974. Z tohto obdobia pochádzajú jeho známe hity Mátoha parohatá, Taťjana, Inzerát. V roku 1972 vyhral bronzovú Bratislavskú lýru.
Amatérsky však začal Ivo Heller pôsobiť ako spevák v oblasti populárnej hudby už v roku 1964. V rokoch 1967 až 1969 už ako profesionál pôsobil v spomínanom orchestri Vlada Hronca v SRN, Švédsku a Švajčiarsku.
V roku 1974 sa stal sólistom spevoherného súboru Novej scény, kde pôsobil 33 divadelných sezón.
V operetách, muzikáloch i činoherných predstaveniach vytvoril množstvo postáv. Boli to napr. Krečinskij v ruskom rovnomennom muzikáli, kráľ Menelaos v Krásnej Helene, Bazil Bazilev v Grófovi Luxemburskom, či plukovník Homonay v Cigánskom barónovi.
Hral a spieval vo všetkých muzikáloch Jozefa Bednárika (Evanjelium o Márii, Grand Hotel, Jozef a jeho zázračný farebný plášť, Pokrvní bratia, Klietka bláznov) a vo všetkých českých muzikáloch (Hamlet, Krysař, Kleopatra) uvádzaných na Novej scéne.
V Divadle A. Bagara v Nitre alternoval s Leopoldom Haverlom úlohu Pána Boha v muzikáli Adam Šangala a zahral si aj Ducha Uriáša v Kráľovi Davidovi.
Bohatá umelecká dráha a vynikajúce spevácke a herecké výkony pána Hellera na Slovensku i v zahraničí si zaslúžili ocenenie - Verejné uznanie Mestskej časti Bratislava - Nové Mesto v roku
2004.
Ivo Heller bol a stále je dobre naladený, optimistický človek, veľký profesionál. Venoval sa dlhé roky kondičnej kulturistike, bol vášnivým cyklistom. Posledné roky žije spolu s manželkou vo Vysokej nad Moravou a venuje sa záhradke.

 

Pripravujeme

BEDÁRI

Partneri divadla

S podporou:
Partner DNS:
Mediálni partneri: