Navigácia

Preskočiť na navigáciu

Úvodná stránka

My Newsletter

Banerová upútavka na predstavenia

  Veselá vdova rasputin  Slahackova Pi čaj, miláčik! Mačky mamma mia Bajaja Punk rock Aj muži majú svoje dni Boyband Nová scénička Čarodejník z krajiny Oz
 • Plagát - RASPUTIN
 • Plagát - ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
 • Plagát - NOVÁ SCÉNIČKA         štúdio Olympia
 • Plagát - VESELÁ VDOVA
 • Plagát - KOZLIATKA A VLK
 • Plagát - BOYBAND
 • Plagát - DOMOV (...kde je ten tvoj?)
 • Plagát - MAČKY
 • Plagát - PI ČAJ, MILÁČIK!
 • Plagát - BAJAJA
 • Plagát - MAMMA MIA!
 • Plagát - PUNK ROCK
 • Plagát - ROZUM A CIT
 • Plagát - AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI
 • Plagát - ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ

Lukáš PIŠTA: Dievčatko ma dostane

Zverejnené 04.02.2014

Lukáš PIŠTA: Dievčatko ma dostane
Mladý, počerný a sympatický chalan, nadaný herec, skvelý hudobník. To je priam magická kombinácia príťažlivosti pre ženské publikum, ktoré nešetrí prejavmi nadšenia na predstaveniach v bratislavskom Divadle Nová scéna. Najnovšie tam Lukáš exceluje v komédií plnej zábavy i erotiky, Vyhadzovači.
„Je taký krásne živočíšny\", vzdychali roztúžene po premiére jeho fanynky. „Neokukaný sexsymbol\", či „Z Lukyho odpadám\", to sú len dva náhodne vybrané statusy, z množstva napospol nadšených komentárov na jeho adresu, na internete. Odkedy sa 22- ročný mladík objavuje na televíznej obrazovke, rapídne ich pribúda. „Samozrejme, že mi lichotí záujem diváčok a aj si ho vychutnávam, ale dôležité je „držať sa vždy pri zemi\". Tak ma to učila moja mama,\" hovorí s plnou vážnosťou, inak prevažne stále usmiaty, Lukáš.
Super správa pre nezadané „Snažím sa byť sám sebou za každých okolností a nebojím sa, že by ma „sláva\" nejako pokazila. Moja mama ma od malička viedla k tomu, že skromnosť a pokora mi musia byť vlastné,\" zamýšľa sa Lukáš. „Drž sa vždy pri zemi\", počuje od milovanej bytosti aj teraz, keď ho všade chvália za presvedčivé stvárnenie seriálovej postavy Laciho Sobotu v televíznom seriáli Chlapi neplačú. „Pritom v súkromí som jeho pravým opakom\", smeje sa Lukáš. „Laci je banblivý, ja naopak, nemám v reálnom živote problém v komunikácií s nežným pohlavím, aj keď teraz som single.\" Tento priam nepochopiteľný, zato pre všetky nádejné mladé dámy iste potešiteľný fakt, je vraj dôsledkom toho, že sa naplno venuje práci. „Vzťah potrebuje čas a podmienky\", konštatuje mladý herec, ktorý býva v Bratislave v podnájme, s kolegami z divadla. „Nie som prieberčivý, ale ani to teraz neriešim. Láska určite príde a bude. Teším sa na to\".
Nebezpečná chvíľa Ako každý správny chalan, aj Lukáš bol prvý raz, samozrejme platonicky, zaľúbený už v puberte. „Bolo to zakladenej škole, mal som štrnásť\", prezrádza s úsmevom pri spomienke na roky prežité v rodnej Trnave. Tam doposiaľ žijú a pracujú jeho rodičia, aj jeho sestra.„Je odo mňa o dva roky mladšia a aj keď sme teraz pomerne málo spolu, máme perfektný vzťah.\" Vzápätí úprimne dodáva: „V detstve som jej však robil neraz zle, aj sme sa hádali, neraz pre mňa plakala. Verím, že mi už všetko odpustila.\" Lukáš vyrastal v láskyplnej rodine. Ako drobec bol podľa vlastných slov riadnym „neposedom\". So smiechom sa zabáva nad vylomeninami, ktoré povystrájal, keď si v období vzdoru vydupal a vyplakal, čo si zaumienil mať. Aj výchovnú, ktorú dostal po zadku, rodičom po rokoch len kvituje. „Chápem, ako sa trápili a čo prežili, keď som ako desaťročný a všadeprítomný strhol a „zalepil si\" na ruku žeravú žehličku\". Následky, našťastie nie z hľadiska funkčnosti, skôr vizuálno-estetické, má Lukáš ako „pamiatku\" na túto udalosť, na ľavej ruke, viditeľné navždy.
Koľko vieš jazykov... Lukáš vyštudoval Konzervatórium v Bratislave a na nedávno prežité roky na ňom si spomína veľmi rád. „Bolo to super. Aj som vystrájal\", reálne, so zdravou dávkou sebakritiky konštatuje, „ aj som vymýšľal a niekedy nechodil na hodiny, ale všetko som nakoniec zvládol.\" Odborné predmety, ako napríklad herectvo, tanec a klavír, mu nerobili žiaden problém. Ani na úspešnej maturite. „Len tá angličtina, to bola moja achillova päta, tak som sa jej hrozne bál\", hovorí aj po rokoch priam s hrôzou Lukáš. Odhodlane však vzápätí dodáva. „Musím sa ju naučiť, každý predsa v dnešnej dobe potrebuje ovládať aspoň jeden svetový jazyk.\"
Talent a temperament na rozdávanie Lukáš pochádza z hudobníckej rómskej rodiny a tak obklopený od narodenia hudbou sa začal o svoj milovaný klavír, len čo naň dočiahol, horlivo zaujímať. Hrá na ňom naozaj krásne. Jeho mama od mladosti spievala a dedko je doposiaľ skvelým saxofonistom. Po kom však Lukáš zdedil herecký talent? „Neviem, lebo môj ocko vždy manuálne pracoval a je podnikateľom,\" hovorí. „ Zato celkom určite viem, že práve herectvo je a bude vždy moja priorita.\" Rodičia sa z toho tešia a aj keď majú dosť pracovných povinností, na Lukášovej premiére v bratislavskom Divadle Nová scéna, nechýbajú.„Najmä mama,\" hovorí s nehou a láskou v hlase Lukáš\", lebo ako každá matka, je vždy nielen šťastná, ale priam dojatá. Aj seriál v televízií sleduje a vždy mi zavolá, že sa teší, keď sa mi darí\".
Prvé zárobky Sympaťák Lukáš nemá problém hovoriť aj o takej delikátnej téme, akou sú financie. Priznáva, že je vďačný za to, čo dostáva v divadle a vďaka dennému televíznemu seriálu si k tomu citeľne prilepšuje.„Peniaze nie sú najdôležitejšie, ale sú potrebné. Ja sa však skôr na oboch miestach sústreďujem na svoj výkon\", hovorí presvedčivo. Keď ich ale dostane na účet, nezabudne na rodičov. „Starali sa o mňa dosť dlho, pomáhali mi, podporovali ma, je to moja povinnosť vrátiť im to aspoň čiastočne\", vysvetľuje mladý umelec. „Chcem im nejakým spôsobom odplácať to, čo mi oni nezištne dali. Snažím sa im niečo vždy kúpiť. Volávam mamine, či niečo nepotrebuje...a rád im to dám.\"
Ženba zatiaľ nehrozí Príťažlivý, mladý, len dvadsaťtriročný herec, má úplne jasné predstavy aj o budúcnosti vo svojom súkromí. To nesmie negatívne ovplyvniť jeho prácu. Preto si myslí, že na založenie rodiny má ešte dosť času, aj do tridsiatky. Partnerka jeho snov nemusí byť zásadne z hereckého prostredia. Mala by byť inteligentná, chápavá a dobrosrdečná. „Musí to byť dobrý človek, láskavá bytosť, ktorá bude mať pekný vzťah aj k mojej rodine. Bude mi záležať na tom, aby ju naši vrúcne prijali\", zdôveruje sa Lukáš.„ A mala by mi porodiť krásne dievčatko\", dodáva s iskrou v očiach. „Vážne som o tomto rozmýšľal a mám takúto slabosť, túžim mať dcérku\".
Anica Škodová
Vizitka

Narodil sa: 21.septembra 1990 v Trnave
Vy študoval: Štátne konzervatórium v Bratislave Účinkuje v divadlách: Aréna, v predstavení Rent, v Divadle Nová scéna v predstaveniach a muzikáloch Čo sa skrýva za /Novou/ scénou, Rómeo a Júlia, Mata Hari, rozprávke Bajaja a najnovšie v komédii Vyhadzovači.
Má rád: úprimných ľudí s dobrým srdcom, dobré filmy, hudbu, divadlo a hru na klavír.
Nadovšetko si ctí: rodičov a pokoru k práci
Nedostatky: sebakriticky hovorí najmä o svojej netrpezlivosti

Špeciálne predstavenia

TALKSHOW S MICHALOM DOMONKOŠOM
VALENTÍNSKY KONCERT
BALADA PRE BANDITU
1+1=3
TALKSHOW S MICHALOM DOMONKOŠOM

Partneri divadla

S podporou:
Partner DNS:
Mediálni partneri: