Navigácia

Preskočiť na navigáciu

Úvodná stránka

My Newsletter

Banerová upútavka na predstavenia

 Veselá vdova Slahackova Pi čaj, miláčik! Mačky mamma mia Bajaja  Punk rock Aj muži majú svoje dni Boyband Ako zbaliť babu Vyhadzovači Nová scénička Sluha dvoch šéfov Čarodejník z krajiny Oz
 • Plagát - BOYBAND
 • Plagát - AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI
 • Plagát - VYHADZOVAČI          štúdio Olympia
 • Plagát - ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ
 • Plagát - RÓMEO A JÚLIA
 • Plagát - ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
 • Plagát - SEN NOCI MUZIKÁLOVEJ
 • Plagát - MADAME DE POMPADOUR
 • Plagát - VESELÁ VDOVA
 • Plagát - MAČKY
 • Plagát - AKO ZBALIŤ BABU        štúdio Olympia
 • Plagát - BAJAJA
 • Plagát - PUNK ROCK
 • Plagát - NOVÁ SCÉNIČKA         štúdio Olympia
 • Plagát - PI ČAJ, MILÁČIK!
 • Plagát - MAMMA MIA!

Muzikál Madame de Pompadour

Zverejnené 02.03.2016

MADAME DE POMPADOUR
alebo
Po nás potopa

Tlačová správa, Bratislava, 10.2.2016

Divadlo Nová scéna uvedie v dňoch 12. a 14. februára premiéry pôvodného slovenského muzikálu MADAME DE POMPADOUR. V réžii Martina Kákoša sa predstavia Sisa Sklovska, Štefan Skrúcaný alternovaný Stanom Králom, Maroš Kramár v alternácii s Jozefom Vajdom, Lucia Vráblicová, Ján Slezák alt. Patrikom Vyskočilom, Pavol Plevčík, Karin Olasová a ďalší.

Muzikál Madame de Pompadour je o najpôvabnejšej kráľovskej milenke všetkých čias, ktorá všetky ostatné prevyšovala svojou inteligenciou a predstavivosťou. Takmer dvadsať rokov zo svojho nedlhého života zo zákulisia usmerňovala chod francúzskych dejín v polovici 18. storočia .
Mnohí ju obdivovali a milovali, iní nenávideli a preklínali. Jej príbeh však nie je iba romancou o láske a sexe. Rovnako tak rozpráva o mocenských hrách, žiarlivosti a intrigách na dvore kráľa Ľudovíta XV. Pompadourka, ako ju familiárne nazývala parížska ulica, je ženou, ktorá sa ocitla na vrchole, no za svoje postavenie zaplatila veľkú cenu - absenciu skutočnej lásky.
Autor libreta a režisér predstavenia Martin Kákoš:
„S nápadom urobiť muzikál o madame de Pompadour prišiel skladateľ Ľubo Horňák s textárom Marošom Brezánim. Tak trochu nás povzbudil úspech (aj zahraničný) nášho predchádzajúceho muzikálu Mata Hari. Aj Pompadour je príbehom o zaujímavej žene, ktorá musí zvádzať boj s neprajným okolím o svoje „miesto na slnku\". Chceli sme však jej príbeh vyrozprávať omnoho ľahšie, vo svetlejších tónoch, nevyhýbať sa odľahčeniu, komédii i paródii. A samozrejme neobísť aj romantické motívy, veď príbeh Pompadourky a kráľa Ľudovíta XV. je predovšetkým príbehom o láske. Tou najsilnejšou inšpiráciou je samotná doba vrcholného rokoka - posledného obdobia galantného sveta tých, čo si plnými priehrštiami užívali jeho radosti. Až kým ich nezmietla „potopa\" Francúzskej revolúcie.

O madame de Pompadour, krátko po jej smrti, napísal jeden z jej súčasníkov: „Krásna žena obdarená kvalitami vzdelaného a charakterného muža predstavuje tú najskvelejšiu spoločnosť na svete, pretože má tie najlepšie vlastnosti obidvoch pohlaví.\"
Po muzikáli Mata Hari, je to ďalší muzikál autorskej trojice Kákoš- Horňák - Brezáni, ktorý libreto aj hudbu napísal priamo na telo predstaviteľke hlavnej postavy ¬- ¬ Sise Sklovskej: „Je to ďalšia legendárna postava ženy, kde je čo hrať. Madame de Pompadour bola vzdelaná žena, biznismanka, tvorila módu, milovala divadlo a keďže bola oficiálnou milenkou kráľa, mala obrovskú moc, dokonca aj v parlamente. V tejto postave som sa opäť našla a opäť aj v hudbe. Ľubo Horňák písal hudbu /rovnako ako Martin Kákoš libreto/ každej postave a hercovi na telo. Je to však úplne iná hudba ako v Mata Hari, ešte pestrejšia, plná modernejších štýlov - popu a funky, sú v nej posledné disco trendy.

Takže - vitajte na dvore vo Versailles, v porcelánovom svete plnom dvorských intríg, vášní, bojov o moc, vzostupov a pádov Pompadourky, ktorej príbeh s nadhľadom a iróniou tlmočí Giacomo Casanova.\"
Svetové premiéry pôvodného slovenského muzikálu budú 12. a 14. februára v Divadle Nová scéna

 

Špeciálne predstavenia

KOZLIATKA A VLK
SEN NOCI MUZIKÁLOVEJ
CYRANO Z PREDMESTIA

Partneri divadla

S podporou:
Partner DNS:
Mediálni partneri: