Navigácia

Preskočiť na navigáciu

Úvodná stránka

My Newsletter

Banerová upútavka na predstavenia

  Veselá vdova rasputin Slahackova Pi čaj, miláčik! Mačky mamma mia Bajaja  Punk rock Aj muži majú svoje dni Boyband Vyhadzovači Nová scénička Čarodejník z krajiny Oz
 • Plagát - VYHADZOVAČI          štúdio Olympia
 • Plagát - NOVÁ SCÉNIČKA         štúdio Olympia
 • Plagát - RÓMEO A JÚLIA
 • Plagát - ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ
 • Plagát - BOYBAND
 • Plagát - VESELÁ VDOVA
 • Plagát - RASPUTIN
 • Plagát - MAMMA MIA!
 • Plagát - AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI
 • Plagát - ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
 • Plagát - MAČKY
 • Plagát - PUNK ROCK
 • Plagát - ROZUM A CIT
 • Plagát - BAJAJA
 • Plagát - KOZLIATKA A VLK
 • Plagát - DOMOV (...kde je ten tvoj?)
 • Plagát - PI ČAJ, MILÁČIK!

Muzikál MAMMA MIA!

Zverejnené 24.11.2017

Muzikál MAMMA MIA!
Príbeh romantickej lásky dvoch generácií s najväčšími hitmi skupiny ABBA
Tlačová správa: Bratislava, 7. novembra 2017
Divadlo Nová scéna uvedie v dňoch 10. a 11. novembra 2017 slovenskú premiéru
muzikálu MAMMA MIA!, jedného z najúspešnejších a najhranejších muzikálov, ktorý sa od londýnskej premiéry 6. apríla 1999 uvádza po celom svete.
V hlavných úlohách sa predstavia Katarína Hasprová/ Soňa Norisová,
Mirka Drínová/Romana Dang Van, Sisa Sklovska/Jana Hubinská,
Zuzana Vačková/Jeanette Švoňavská, Róbert Halák/Marcel Ochránek,
Peter Kočiš/Pavol Plevčík, Martin Kaprálik, Patrik Vyskočil/Dárius Koči a ďalší...
Muzikál MAMMA MIA! predstavuje celosvetový divadelný fenomén a obrovský divácky úspech. Hral sa a hrá vo vyše štyridsiatich krajinách na všetkých kontinentoch a potešil už vyše 56 miliónov divákov na celom svete. Každý deň sa po celej zemeguli odohrá minimálne sedem predstavení - a to najmenej na troch kontinentoch.
Muzikál MAMMA MIA! obsahuje všetky nesmrteľné hudobné hity skupiny ABBA -
Mamma Mia, Waterloo, Money Money Money, Dancing Queen, The winner takes it all a ďalšie, ktoré sú prepojené s dojímavým a vtipným dejom: Dvadsaťročná Sofia, v snahe zistiť, kto je jej otcom, oživí minulosť svojej slobodnej matky Donny a bez jej vedomia pozve na grécky ostrov na svoju svadbu troch potenciálnych otcov, s ktorými jej mama zažila pred 20imi rokmi horúce chvíle...
Muzikál preslávila aj jeho filmová verzia s Meryl Streep v hlavnej ženskej úlohe Donny, Piersom Brosnanom v úlohe Sama, Colinom Firthom ako Harrym , Julie Walters v postave Rosie a z neznámej Amandy Sayfried v postave Sofie urobila filmovú hviezdu.
DVD s filmom Mamma Mia je najpredávanejším DVD všetkých čias!!!
Slovenská verzia muzikálu Mamma Mia! sa bude hrať v preklade Alexandry Ruppeldtovej, o slovenské preklady piesní skupiny ABBA sa postaral Martin Sarvaš:
" Pre mňa to bola bezpochyby najväčšia tvorivá výzva, a to ani nie tak objemom dvadsiatich piatich textov, ale skôr tým, že tu boli nielen originálne anglické verzie švédskej skupiny ABBA, ale aj početné české a slovenské verzie v pamäti divákov a fanúšikov ešte z čias pred
vznikom muzikálu. Plus filmová verzia, najpredávanejšie DVD všetkých čias...Len korektúry druhej časti muzikálu mám uložené v siedmich, postupne vylepšovaných a dopĺňaných súboroch. A keď už bolo zdanlivo všetko hotové, prišli na rad úpravy podľa návrhov
a poznámok autorov resp. majiteľov licencie vrátane spätného prekladu slovenských textov
do angličtiny. Práce trvali od konca marca až do októbra, ale výsledok stojí definitívne za pozretie a vypočutie."

 

Režisérom predstavenia je skúsený divadelný režisér Svetozár Sprušanský, ktorý muzikál ponúkol Novej scéne a ktorý v ňom vidí koncentrát pozitívnej energie:
„Muzikál Mamma Mia! je titul, ktorý plným priehrštím rozdáva divákom hravosť, sviežosť, relax, romantiku a humor. Je to príbeh o láske, medzigeneračných vzťahoch, o nenaplnených láskach ale aj šťastných koncoch, ktoré nám dnes tak veľmi chýbajú. A my týmto predstavením chceme ľuďom v tejto zložitej dobre priniesť trochu porozumenia, vtipu a zábavy spolu s nestarnúcimi hitmi skupiny ABBA, na ktorej naša generácia vyrastala a nové a nové generácie sa k nim vracajú."
Ľubomír Dolný, ktorý má na starosti hudobné naštudovanie titulu ako aj dirigovanie kapely, tiež nešetril superlatívmi:
„Nemôže byť nič príjemnejšie ako pracovať na overenom titule. Nie je potrebné nikoho presviedčať o tom, že to bude dobrá inscenácia s dobrou hudbou a preto aj personálne obsadenie kapely je špičkové. Môžem za všetkých hercov či hudobníkov povedať, že je fascinujúce interpretovať desaťročiami overené hity a na vlastnej koži pocítiť spätnú väzbu diváckeho ohlasu."

 

Špeciálne predstavenia

BALADA PRE BANDITU
RÓMEO A JÚLIA AFTERPARTY PO DERNIÉRE A 100.REPRÍZE
1+1=3
VIANOČNÁ ČAROVNÁ CESTA
BOHATÉ VIANOCE V DIVADLE NOVÁ SCÉNA

Partneri divadla

S podporou:
Partner DNS:
Mediálni partneri: