Navigácia

Preskočiť na navigáciu

Úvodná stránka

My Newsletter

Banerová upútavka na predstavenia

 cyrano   mamma mia rasputin Mačky  Pi čaj, miláčik! Aj muži majú svoje dni Boyband Čarodejník z krajiny Oz Veselá vdova Punk rock Bajaja Slahackova Nová scénička
 • Plagát - RASPUTIN
 • Plagát - PI ČAJ, MILÁČIK!
 • Plagát - PUNK ROCK
 • Plagát - AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI
 • Plagát - KOZLIATKA A VLK
 • Plagát - ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ
 • Plagát - VESELÁ VDOVA
 • Plagát - DOMOV (...kde je ten tvoj?)
 • Plagát - NOVÁ SCÉNIČKA         štúdio Olympia
 • Plagát - BAJAJA
 • Plagát - ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
 • Plagát - CYRANO Z PREDMESTIA
 • Plagát - ROZUM A CIT
 • Plagát - MAMMA MIA!
 • Plagát - BOYBAND
 • Plagát - MÁRIA TERÉZIA #posledná milosť
 • Plagát - MAČKY

Mužské dni tlačová správa

Zverejnené 22.02.2012

Kristof Magnusson
AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI (MÄNNERHORT)
Tlačová správa 31.1.2012

 

Nová hudobná komédia  v Divadle Nová scéna bude mať svoje dve premiéry už 3. a 4. februára 2012.  Pod vedením skúseného režiséra Svetozára Sprušanského  sa v dvoch alternáciách  predstavia Jevgenij Libezňuk /Peter Batthyany, Martin Kaprálik / Pavol Plevčík, Peter Kočiš / Marcel Ochránek a Martin Šalacha / Erik Peťovský.

PÁNSKA JAZDA  v strhujúcom komediálnom tempe, v chlapskom 4D nasadení!
Situačná komédia s pesničkami, so skvelými humornými situáciami
a priležitosťami pre štvoricu hercov - komikov.

Táto hra sa dnes zaraďuje medzi divadelné hity Yasminy Reza, Neila Simona či Alana Ayckbourna. Nemecký autor islandského pôvodu Kristof Magnusson nadväzuje na to najlepšie z tradície svetových klasikov divadelnej komédie. Všetko v modernejšom a súčasnejšom jazyku, s rozprávačskou schopnosťou budovania pútavého príbehu, ľahkosťou poínt a konverzačným majstrovstvom. Na Slovensku doplnené o veľké svetové hity, ktoré lámali ženské srdcia a dobýjali prvé priečky hitparád v nedávno minulých rokoch.

Zábava, akú len tak nezažijete! Herci, ako ich nepoznáte!
Divadelný večer plný humoru, pohody a populárnych piesní!

Určite ste to už videli alebo aj zažili! Oddaný manžel ovešaný igelitovými taškami, ktorý uteká za svojou nákupychtivou ženuškou chodbami shopping centra. Je to dnes pomerne častý a charakteristický obraz sobotných dní nejednej manželskej dvojice. A práve proti takémuto chaosu sveta a rozdeleniu úloh sa rozhodli vzbúriť traja priatelia z našej hry: pilot Karol, manažér Andy a programátor Roland.

„Obchodné centrá sú našou krížovou cestou!
Nákupná sobota je naším Veľkým piatkom!"

Trojica zdanlivo úspešných a sebavedomých zrelých mužov, vyhlásených majstrov v trikoch a receptoch na šťastné manželstvo, si hovie a užíva vo svojej „skrýši pre chlapov", ktorú si tajne našli a zariadili v podzemných priestoroch jedného z nákupných centier. Nestvárajú tam nič zlé, ani neprístojné... Ich túžby sú vlastne úplne jednoduché: pokojne popíjať pivo, sledovať v televízii futbal a skladať si reťaz z vrchnákov od plechoviek, ktorej dĺžka ašpiruje na zápis do Guinessovej knihy rekordov. Tieto aktivity absolútne spĺňajú ich predstavu šťastných „pánskych dní" - keďže ich ženy nemajú žiadne hobby. Prečo? Lebo „ženy majú svoj špecifický vnútorný svet, ktorým sa zamestnávajú, keď sa nudia. A to sa dá najlepšie pri nakupovaní." Keď trojicu kumpánov prekvapí v ich úkryte požiarna ostraha objektu v osobe hasiča Mária, nie je až také ťažké získať ho na svoju stranu. Je totiž ďalším z nespokojných manželov tohto sveta. A tak v novej zostave začnú spoločne vymýšľať stratégiu, ako čo najefektívnejšie skrátiť nákupnú tortúru s manželkami. A dostanú typicky mužský nápad.

Brilantná komédia s iskrivými hereckými výkonmi, slávnymi melódiami,
prekvapivými zvratmi a neočakávanými humornými situáciami.
Ironická „frčka" do nosa zložitostí manželských zväzkov.
Vtipné prekáranie večne proti sebe stojacich svetov mužov a žien.

hrajú: Peter Batthyany, Martin Kaprálik, Peter Kočiš, Jevgenij Libezňuk,
Marcel Ochránek, Erik Peťovský, Pavol Plevčík, Martin Šalacha

preklad: Katarína Motyková, texty piesní: Martin Sarvaš, hudobná produkcia: Ľubomír Horňák, korepetície: Ľubomír Dolný, pohybová spolupráca: Silvia Beláková, kostýmy: Dorota Cigánková, scéna: Diana Strauszová

réžia: Svetozár Sprušanský
premiéra:  3. a 4. februára 2012
v Divadle Nová scéna v Bratislave

 

 

 

 

Pripravujeme

BEDÁRI

Partneri divadla

S podporou:
Partner DNS:
Mediálni partneri: