Navigácia

Preskočiť na navigáciu

Úvodná stránka

My Newsletter

Banerová upútavka na predstavenia

  Veselá vdova rasputin  Slahackova Pi čaj, miláčik! Mačky mamma mia Bajaja Punk rock Aj muži majú svoje dni Boyband Nová scénička Čarodejník z krajiny Oz
 • Plagát - MAMMA MIA!
 • Plagát - AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI
 • Plagát - MAČKY
 • Plagát - BOYBAND
 • Plagát - KOZLIATKA A VLK
 • Plagát - ROZUM A CIT
 • Plagát - BAJAJA
 • Plagát - RASPUTIN
 • Plagát - ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
 • Plagát - DOMOV (...kde je ten tvoj?)
 • Plagát - VESELÁ VDOVA
 • Plagát - NOVÁ SCÉNIČKA         štúdio Olympia
 • Plagát - ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ
 • Plagát - PI ČAJ, MILÁČIK!
 • Plagát - PUNK ROCK

PUNK ROCK Tínedžerské divadlo, ktoré ťa dostane!

Zverejnené 24.11.2017

PUNK ROCK

Tínedžerské divadlo, ktoré ťa dostane!

PUNK ROCK - časopis Kamarát

Premiéra 13. septembra!

Tínedžeri sa pripravujú na maturitu a plánujú štúdium na vysokej škole. Žijú svoje každodenné životy. Sú šťastní aj otrávení zo života, zo školy, z rodičov... Zamýšľajú sa nad svojou budúcnosťou. Keď do školy nastúpi nová spolužiačka, prudko sa zmenia ich dovtedajšie vzťahy a staré priateľstvá sú vystavené skúške. Hormóny sa búria, dohľad dospelých je minimálny, napätie v skupine rastie. Všetci sa odrazu ocitnú zoči-voči nebezpečenstvu, ktoré ich môže všetkých nadobro poznačiť, ba dokonca zničiť!
PUNK ROCK je hra známeho britského autora Simona Stephensa, ktorú s úspechom uvádzajú divadlá na celom svete!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
PATRIK VYSKOČIL: Nicholas je školský frajer, s ktorým mám spoločnú asi len lásku k športu

K: Akú postavu hráš v tejto hre? Máš s ňou niečo podobné aj v reálnom živote?
- Hrám tu postavu Nicholasa, je to taký prototyp školského frajera, ktorý miluje, keď sú z neho dievčatá namäko, hh! Spoločnú máme asi len lásku k športu, hh!
K: Ako si sa dostal k tejto úlohe?
- Vybral si ma režisér, takže bez konkurzu. V obsadení som sa objavil až na druhý krát, pretože si režisér najprv myslel, že budem príliš vyťažený a nebudem stíhať chodiť na skúšky. Keď som mu vysvetlil, že to tak nie je a povedal som mu, že sa na to naozaj teším, tak ma tam doplnil.
K: Kedy si si povedal, že chceš byť hercom?
- Od detstva som mal blízko k umeniu. Na základnej škole som navštevoval spev a klavír. To, že sa chcem venovať herectvu, som sa naisto rozhodol, až keď som prvý krát navštívil Konzervatórium v Bratislave počas Dňa otvorených dverí a spoznal som tu mnoho ľudí mne podobných. Vedel som, že je to správna cesta.
K: Ktoré predmety si na konzervatóriu miloval a ktoré si nemusel?
- Na konzervatóriu máme trošku iné druhy predmetov, ale niektoré sú rovnaké, ako na ostatných školách. Napríklad Slovenčina alebo cudzojazyčné predmety. Najradšej som mal samozrejme Herectvo a Spev. A trpel som pri Klasike - základy baletu, hh! Byť navlečený v tom tesnom „odeve" a robiť tie zvláštne pohyby, to som sotva vydržal, haha! K: Čo ťa baví ešte okrem herectva?
- Šport, aj keď na základke to vôbec nebolo vidno. Otec ma stále tlačil do futbalu a ja som to nenávidel, hh! A šport ma začal baviť až na strednej, začal som snowboardovať, cez leto chodím na Zlaté piesky, kde robím wakeboarding a strašne ma baví skúšať v športe nové veci.
K: Kedy si zažil takú prvú naozajstnú lásku?
- Fuuu... Keď som si našiel lásku na konzerve, vydržala vždy tak dva mesiace, lebo ja som bol vtedy strašne vyberavý. V puberte som mal asi dosť vysoké sebavedomie a myslel som si, že môžem mať hocijakú babu a potom to skrachovalo. Až koncom konzervy prišla taká, s ktorou to vydržalo skoro rok, tiež bola moja spolužiačka.
K: Kedy si sa prvý raz bozkával?
- Bolo to v štrnástich, keď som chodil na prípravku na konzervatórium. Prišiel som z dediny do Bratislavy, pre mňa to bol vtedy veľký svet, a spoznal som jednu holku z Bratislavy a práve ona ma naučila bozkávať, haha!
K: Prvé rande?
- Tiež na konzerve s jednou babou, ktorá bola o ročník nižšie. Večer na hrade, romantika... Jasné, že som bol aj nervózny, lebo mi na tom veľmi záležalo.
K: Aké leto si prežil?
- Bol som vo Francúzsku, kde sme točili po 20 rokoch Pevnosť Boyard, bola to neskutočná zábava! Potom som bol v Portugalsku, v surfkempe, lebo som sa chcel naučiť surfovať, spoznal som sa tam s kopou ľudí z celého sveta! A potom sme so spolužiakom precestovali celé Portugalsko. A ešte som bol uňho v Londýne, kde som si pozrel predstavenia v londýnskych divadlách, čo milujem!
K: A na čo sa teraz tešíš?
- Veľmi sa teším na túto sezónu, okrem „Punk Rocku" budeme mať „Mama Miu", naplánovaných máme aj „Bedárov"... A do ďalšej sezóny pripravujem inscenáciu, ktorú budem režírovať, a na to sa strašne teším!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
VLADKO PLEVČÍK: s Williamom sme si veľmi blízky, ale sa asi trošku viac usmievam

K: Akú postavu v tejto dráme stvárňuješ? Máš s ňou niečo podobné?
- Volá sa William Carlisle. Sme si veľmi blízky, ale ja sa asi trošku viac usmievam, ha! William reaguje na všetky impulzy prirodzene, my sme si prirodzenosť obalili povedzme bontónom... To jeho správanie je zdravšie... pravdivejšie?
K: Ako si sa dostal k tejto úlohe? Musel si robiť casting?
- Všetky postavy v hre sú veľmi typovo vyhranené a myslím si, že režisér nás pozoroval dlhší čas, možno aj niekoľko rokov si nás obkukával a vyberal, takže taký ten klasický casting nebol. Ale máme medzi sebou aj dve nové dievčatá, pre ktoré je Punk Rock činoherný debut. Dokopy je nás sedem, tri dievčatá a štyria chalani. Plus ešte jedna postava, ale to je prekvapenie na konci hry...
K: Ste na pľaci dobrá partia?
- Perfektná! Super sme si sadli, veľmi si rozumieme. Niektorí sme sa už poznali predtým. Stretli sme sa tam ľudia, pre ktorých je divadlo životom...
K: Ty si pracoval aj na hudbe...
- K tomuto príbehu priložil autor (Simon Stephens) hudbu, ktorou podporil atmosféru, lenže ten soundtrack bol príliš šitý na anglické domáce prostredie, tak sme si stvorili vlastné veci, prijateľnejšie pre nás a našich divákov. Sú tam štyri tracky, ktoré pochádzajú od súčasných kapiel, napríklad od Arctic Monkeys, ktoré prešli re-mixom, aby zapadali do hry. Plus sú tam ešte ďalšie, moje tracky, v ktorých som hľadal fúziu punk rocku a elektroniky alebo inštrumentálnu jednoduchosť, ktorá necháva priestor neporiadku vo farebnosti vnútra dospievajúcich postáv...
K: Kedy si si povedal, že chceš byť hercom?
- Že chcem byť hercom, to som si nikdy nepovedal a ani teraz to neriešim.
K: Chodil si na konzervatórium. Aj tam existuje šikana?
- Jasné, to je všade. Na konzerve sa to deje možno inou formou, na konzerve ide o takú tú... psychickú. Často je nenápadná, ale možno o to horšia. A podceňuje sa šikana zo strany pedagógov, ktorá tiež existuje. A zažil som aj šikanu pedagóga zo strany žiakov. Mali sme slovenčinárku, ktorá k nám bola veľmi láskavá a strašne dobre som si s ňou rozumel. Zažil som, ako sa k nej správali mladší študenti... boli k nej brutálne drzí a to je tiež istým spôsobom šikana. Byť zlý je dnes trendom, škoda...
K: Ktoré predmety ťa na konzerve najviac bavili?
- Naj bola herecká tvorba, to sme sa zavreli na osem-deväť hodín do triedy, ktorá bola akoby javiskom. Bolo to veľmi ťažké, lebo sme sa museli naučiť pred ostatnými, aj pedagógom, úplne otvoriť. A aj angličtina bola super. Naučili sme sa v nej anglicky premýšľať a to je pri jazyku najdôležitejšie. A potom napríklad sluchová analýza alebo akrobacia... Tam sme sa učili všetky nebezpečné veci, napríklad padať, rôzne triky, reálne údery... Učili sme sa dať reálnu facku, ale tak, aby tomu druhému neublížila, ale vyzerala hrozivo.
K: A teraz trochu na telo. Kedy si sa po prvý raz vážne zamiloval?
- Ťažko povedať. Lebo v tej chvíli si myslíš, že je to ono, a neskôr zistíš, že to asi ani zamilovanie nebolo... Možno by som mohol povedať číslo človeka a čas miesta, ale láska je tak strašne neviditeľná, že vlastne neviem, či to už vôbec prišlo. Dúfam, že som neublížil. Niečo sme spolu zažili a posunuli sme sa ďalej... Ale určite nekonečne milujem svoju maminu. Je to BYTOSŤ, s ktorou si neskutočne rozumiem.
K: Prvý vážny bozk?
- To si presne pamätám! Mal som štrnásť, ten bozk trval asi 21 minút a bolo deväť hodín večer a už som mal byť dávno doma. Ja som už nevládal, musel som dýchať... do toho mi písala mamima, že kde som, pípal mi mobil... ale bolo to strašne super a príjemné! Bola to spolužiačka z inej triedy a o dva dni na to sme sa rozišli, lebo sme na seba nemali čas. Ona trénovala v bazéne a aj som sa už pripravoval na konzervatórium.
K: Ako vyzerá dievča tvojich snov?
- Vlnivá, čistá, prirodzená, zamyslená.... Páčila sa mi aj "Hermiona", ale to ma už prešlo, haha!
K: Ako si prežil toto leto?
- Konečne som si trochu pospal a užil som si rodinu a kamarátov, to bolo veľmi dôležité. Bol som na filmovom festivale v Poľsku (Suspense) a keďže je to pri mori a ja mám strašne rád studenú vodu, užil som si to! A bol som aj v Nízkych Tatrách, milujem dlhé rozjímanie a kráčanie... Oddýchol som si od mesta a hluku. A mali sme aj predstavenia v divadle GUnaGU - Socík, sladký socík.
K: Na čo sa už teraz tešíš?
- V Divadle Nová Scéna ma po premiére „Punk Rock-u" čaká v novembri premiéra muzikálu "Mamma Mia!", v decembri premiéra hry "Youtuberi" v Divadle GUnaGU a dostal som príležitosť byť druhýkrát súčasťou muzikálu Cats, v Čechách. Aj tam budeme s Romankou Dang Van zlodejské mačacie dvojičky, tak ako na Slovensku! ... a teším sa, že si v septembri kúpim električenku na Mesiac!

 

Špeciálne predstavenia

1+1=3
TALKSHOW S MICHALOM DOMONKOŠOM
BALADA PRE BANDITU
TALKSHOW S MICHALOM DOMONKOŠOM
VALENTÍNSKY KONCERT

Partneri divadla

S podporou:
Partner DNS:
Mediálni partneri: