Navigácia

Preskočiť na navigáciu

Úvodná stránka

My Newsletter

Banerová upútavka na predstavenia

  Veselá vdova rasputin Slahackova Pi čaj, miláčik! Mačky mamma mia Bajaja  Punk rock Aj muži majú svoje dni Boyband Vyhadzovači Nová scénička Čarodejník z krajiny Oz
 • Plagát - RÓMEO A JÚLIA
 • Plagát - RASPUTIN
 • Plagát - VYHADZOVAČI          štúdio Olympia
 • Plagát - BAJAJA
 • Plagát - PUNK ROCK
 • Plagát - MAČKY
 • Plagát - DOMOV (...kde je ten tvoj?)
 • Plagát - KOZLIATKA A VLK
 • Plagát - VESELÁ VDOVA
 • Plagát - ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ
 • Plagát - PI ČAJ, MILÁČIK!
 • Plagát - BOYBAND
 • Plagát - MAMMA MIA!
 • Plagát - ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
 • Plagát - NOVÁ SCÉNIČKA         štúdio Olympia
 • Plagát - AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI

Rozprávka Princ a Večernica ožije na Novej scéne

Zverejnené 23.05.2012

Divadlo Nová scéna pripravuje v novej sezóne pre malých aj veľkých divákov výpravný rozprávkovo - rodinný muzikál Princ a Večernica. Pôvodný slovenský muzikál je určený pre deti, ale na svoje si určite prídu aj dospelí. Na konkurz sa hlásia aj bývalí superstáristi Denis Lacho a Dominika Stará či speváčka Kristína.

juraj-durdiak_dscf0015.jpg

(FOTO: Juraj Ďurdiak sa účinkovaniu v muzikály bráni)

Muzikál vznikol na podnet generálneho riaditeľa Divadla Nová scéna Juraja Ďurdiaka, na motívy rozprávky Boženy Němcovej „O Slnečníkovi, Mesačníkovi a Veterníkovi, ako aj na motívy legendárneho filmu „Princ a Večernica".

„Zvolili sme tento titul, lebo v sebe kombinuje atraktivitu titulu, ktorý poznajú generácie a jeho prapôvodný námet je aj v slovenskej ľudovej rozprávke. Zdalo sa nám to ako výborná pôda na vytvorenie pôvodného slovenského rodinného muzikálu," hovorí riaditeľ DNS Juraj Ďurdiak, ktorý si v známom filme zahral postavu Princa.

Autorom divadelnej hry a textov piesní je známy slovenský spisovateľ, básnik a rozprávkar Ľubomír Feldek. „Potešilo ma to, keď mi Juraj Ďurdiak zatelefonoval, či by som nenapísal hru, bol som rád, že si na mňa spomenuli," hovorí s úsmevom Ľubomír Feldek. „Dal mi otvorenú ruku a ja rozprávku považujem za najlepší žáner. Pôjde však o novú divadelnú hra, nezávislú na názve filmu, respektíve názov filmu bolo zadanie a ja som to prijal."

lubomir-feldek_dscf0008.jpg
(FOTO: "Potešilo ma, keď som dostal ponuku k napísaniu hry," tvrdí Ľubomír Feldek, autor scenára aj textov)

„Muzikál bude plný nielen podmanivej hudby a vtipných textov ale aj rôznych špeciálnych efektov a trikov, ktoré sa na slovenských javiskách len tak nevidia," hovorí režisér predstavenia Peter Oravec. V muzikálovej rozprávke si zatiaľ zahrajú Marta Sládečková, Lucia Vráblicová, Eva Pavlíková. Muzikál však ešte nie je herecky obsadený, postavy sa ešte stále vyberajú. Režisér Peter Oravec by v úlohe kráľa rád videl Juraja Ďurdiaka, riaditeľa Novej Scény, ktorý sa účinkovaniu v tomto predstavení bráni. „Samozrejme, že do tohto veľkého projektu sme oslovili a stále hľadáme kvalitné obsadenie, aj preto je na takmer všetky postavy vypísaný konkurz, ktorý je určený najmä pre mladých hercov a herečky, ktorí skvelo hrajú, spievajú a nemajú strach z artisticko-pohybových kúskov."

Konkurz!
Konkurz do pôvodného slovenského rodinného muzikálu Princ a Večernica sa bude konať v dňoch 25. a 26. mája a je určený pre mladých hercov a herečky, ktorí nielen dobre hrajú, ale aj spievajú a tancujú.

princ-a-vecernica.jpg

Na konkurz prídu aj bývalí superstáristi Denis Lacho a Dominika Stará, dvojičky-herečky a speváčky Petra a Lucia Molnárové (Ordinácia v ružovej záhrade, Hlas Česko-Slovenska, Mafstory), Janka Lieskovská zo seriálu Druhý dych, speváčka Kristína, ktorú preslávilo Horehronie a ďalší mladí umelci.

Pôvodný slovenský rodinný muzikál Princ a Večernica
Réžia: Peter Oravec
Scenár a texty piesní: Ľubomír Feldek
Autor hudby a hudobné naštudovanie: Ľubomír Dolný
Scénografia: Pavol Andraško
Kostýmy: Ľudmila Várossová

Premiéry rozprávkovo rodinného muzikálu Princ a Večernica sú plánované na 30. novembra a 1. decembra 2012.

 

 

http://www.zenam.sk/post/rozpravka-princ-a-vecernica-ozije-na-novej-scene-451/

Špeciálne predstavenia

CIGÁNKA
SPOJENÍ SK/CZ
TALKSHOW NA PIVEČKO S REŽISÉROM MICHALOM DOMONKOSOM
SILVESTER- MAMMA MIA!
HRNČIARSKY BÁL
SEN NOCI MUZIKÁLOVEJ

Partneri divadla

S podporou:
Partner DNS:
Mediálni partneri: