Navigácia

Preskočiť na navigáciu

Úvodná stránka

My Newsletter

Banerová upútavka na predstavenia

  Veselá vdova rasputin  Slahackova Pi čaj, miláčik! Mačky mamma mia Bajaja  Punk rock Aj muži majú svoje dni Boyband Vyhadzovači Nová scénička Čarodejník z krajiny Oz
 • Plagát - NOVÁ SCÉNIČKA         štúdio Olympia
 • Plagát - PI ČAJ, MILÁČIK!
 • Plagát - DOMOV (...kde je ten tvoj?)
 • Plagát - ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ
 • Plagát - MAČKY
 • Plagát - RÓMEO A JÚLIA
 • Plagát - PUNK ROCK
 • Plagát - MAMMA MIA!
 • Plagát - AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI
 • Plagát - VYHADZOVAČI          štúdio Olympia
 • Plagát - BAJAJA
 • Plagát - BOYBAND
 • Plagát - ROZUM A CIT
 • Plagát - VESELÁ VDOVA
 • Plagát - KOZLIATKA A VLK
 • Plagát - ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
 • Plagát - RASPUTIN

Standing ovation pre Rómea a Júliu na Novej scéne. Napísali o nás!

Zverejnené 27.03.2013

 

Standing ovation pre Rómea a Júliu na Novej scéne (24.3.2013, 8:40)

Bratislavské Divadlo Nová scéna uviedlo v piatok a v sobotu 22. a 23. marca premiéru muzikálu francúzskeho autora Gérarda Presgurvika Rómeo a Júlia. Režisérom a choreografom je Ján Ďurovčík, libreto a texty piesní preložil Ľubomír Feldek, hudobné naštudovanie realizoval Ľubomír Dolný, scénu navrhol Martin Černý, kostýmy vytvorila Ľudmila Várossová.

Standing ovation na prvej aj druhej premiére bol zaslúženou odmenou pre všetkých účinkujúcich za dva mesiace tvrdého skúšobného obdobia, realizačný tím nevynímajúc. Muzikál bude určite ašpirovať na ocenenie titul sezóny. Ďurovčík je divadelný mág, pre ktorého je maximum nie sto ale minimálne stodvadsaťpercentný výkon. A to aj s celým tímom dosiahol. Dokonale boli zladené jednotlivé komponenty muzikálovej inscenácie, kostýmy, nápaditá a variabilná scéna, svetelný dizajn, hudba – aj keď v niektorých momentoch zbytočne hlasná - aranžmány jednotlivých hudobných a speváckych čísiel, choreografie a vôbec pohyb jednotlivých postáv na scéne, pričom každý jeden krok každého z účinkujúcich mal svoje opodstatnenie, to všetko prispelo k premiérovému úspechu, ktorý si vychutnal aj autor muzikálu Gérard Presgurvik (1953), prítomný v hľadisku.

Muzikál, ktorý obletel celý svet, mal premiéru 19. januára 2001 v parížskom kongresovom paláci, derniéru potom 30. decembra 2001. V roku 2010 sa dočkal obnovenej premiéry. Nádherné melódie a mimoriadne náročné choreografie, ktoré vytvára prerozprávaný Shakespearov "večný príbeh lásky" Rómea a Júlie cez nepriateľstvo rodín Montekovcov a Capuletovcov, z neho robia jeden z najkvalitnejších muzikálov v histórii tohto divadelného žánru.

V postave Júlie účinkuje Nela Pocisková v alternácii s Romanou Dang Van a Mirkou Drínovou, v postave Rómea sú obsadení Patrik Vyskočil, Peter Makranský a Milan Šimek. V postavách Mercutia, Tybalta, Benvolia, mnícha Vavrinca či dojky známeho príbehu rodín Montekovcov a Capuletov účinkujú v alternáciách ďalšie známe tváre slovenskej hudobnej a divadelnej scény Thomas Puskailer, Lukáš Pišta, Václav Púčik, Ján Slezák, Martin Hudec, Martin Kaprálik,  Vladimír Volečko, Martin Mikulášek, Mirka Partlová, Marta Potančoková, Alžbeta Bartošová, Csongor Kassai, Marcel Mondočko, Lenka Salmanová, Dáša Šarközyová, Lucia Jagerčíková, Katarína Hasprová, Miroslava Marčeková, Peter Cmorik, Marián Greksa, Roman Müller, Dávid Hartl a Vladislav Plevčík.

"Toto je druhá premiéra, včera sme už vlastne zažili ošiaľ, ten dnešný sa k včerajšiemu priblížil, takže to je dobré, keď sa druhá premiéra priblíži k prvej. Syntetické divadlo so všetkým, čo k tomu patrí, s množstvom akcií, všetko treba prešpekulovať, takéto divadlo sa nedá robiť napoly. Nevravíme, že máme patent, snažíme sa robiť to poctivo, a divák to aj ocení," uviedol pre TASR režisér Ján Ďurovčík.

"Pre nás je najdôležitejší výsledok a vlastná spokojnosť, spokojnosť ľudí, ktorí robia. To nám potom môže doniesť aj ten vytúžený potlesk. Je to krásna robota, nedá sa to opísať. Je to geniálny muzikál, jeden z najkrajších na svete, ja ho radím do TOP 5 historických aj súčasných muzikálov," dodal Ľubomír Dolný, ktorý realizoval s hercami hudobné naštudovanie.

"Bola som na konkurze ako všetci ostatní, dokonca ma pôvodne tipovali na úlohu matky, ale mne sa veľmi páčila ária, ktorú spieva dojka, videla som totiž to predstavenie vo Viedni. Tak som sa opýtala, či sa môžem naučiť aj túto rolu. Nakoniec som si mohla vybrať medzi úlohou matky a dojky, tak som si vybrala dojku. Je to však pre mňa zvláštne, totiž to je iná poloha, aké som doteraz hrávala, úplne iné tipy žien som hrala," doplnila pre TASR Katarína Hasprová.

(TASR)

Špeciálne predstavenia

1+1=3
BALADA PRE BANDITU
BOHATÉ VIANOCE V DIVADLE NOVÁ SCÉNA
TALKSHOW S MICHALOM DOMONKOŠOM

Partneri divadla

S podporou:
Partner DNS:
Mediálni partneri: