Navigácia

Preskočiť na navigáciu

Úvodná stránka

My Newsletter

Banerová upútavka na predstavenia

  Veselá vdova rasputin Slahackova Pi čaj, miláčik! Mačky mamma mia Bajaja  Punk rock Aj muži majú svoje dni Boyband Vyhadzovači Nová scénička Čarodejník z krajiny Oz
 • Plagát - NOVÁ SCÉNIČKA         štúdio Olympia
 • Plagát - AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI
 • Plagát - PUNK ROCK
 • Plagát - ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
 • Plagát - BOYBAND
 • Plagát - MAČKY
 • Plagát - ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ
 • Plagát - DOMOV (...kde je ten tvoj?)
 • Plagát - BAJAJA
 • Plagát - RASPUTIN
 • Plagát - VESELÁ VDOVA
 • Plagát - KOZLIATKA A VLK
 • Plagát - MAMMA MIA!
 • Plagát - ROZUM A CIT
 • Plagát - VYHADZOVAČI          štúdio Olympia
 • Plagát - RÓMEO A JÚLIA
 • Plagát - PI ČAJ, MILÁČIK!

Tlačová správa k premiére komédie "VYHADZOVAČI"

Zverejnené 04.02.2014

VYHADZOVAČI
Komédia
Tlačová správa, Bratislava 6.november 2013
Divadlo Nová scéna - Štúdio Olympia uvedie dňa 7. novembra 2013 premiéru britskej komédie „VYHADZOVAČI" Johna Godbera.
Hra inscenovaná s nesmiernou jednoduchosťou sa odohráva v priestoroch predmestskej diskotéky - na mieste, kde si rebelantská mládež vybíja svoje frustrácie. Prostredníctvom štyroch vyhadzovačov (stvárňujúcich aj plejádu ďalších postáv) máme postupne dočinenia so skupinou živočíšnych mladíkov, ktorí tu míňajú celotýždňové vreckové na lacné pivo a mastný fast food s ich uchichotanými dievčenskými náprotivkami.
Štyria herci s ľahkosťou striedajú rôzne akcie ale aj postavy, aby tak zobrazili portrét mladej generácie, odsúdenej na neutešenú súčasnosť a ešte neutešenejšiu budúcnosť.
Režisér Štefan Kožka obsadil do inscenácie štyroch mladých, talentovaných hercov súboru DNS - Lukáša Pištu, Vladislava Plevčíka, Tomáša Majlátha a Dávida Hartla:
„Godberova hra je výborná, zábavná a súčasne je to hra, ktorá vyžaduje herecké majstrovstvo. Pre našich štyroch mladých hercov je to obrovská výzva."
Tomáš Majláth:
„Sme štyria a hráme asi šestnásť postáv. Tlačíme sa na malom javisku a v zákulisí počas inscenácie máme na prezliekanie pár sekúnd. Snažíme sa stvárniť mladých chlapcov, ktorí idú na piatkovú diskotéku len s jedným jasným cieľom.... baby, ktoré majú v ten večer dámsku jazdu.... vyhadzovačov, čo majú svoje problémy a mnoho ďalších individualít. O náročnosti inscenácie niet pochýb, no napriek tomu sa už nevieme dočkať divákov."
Dávid Hartl:
„ Je to istým spôsobom klauniáda, čo znamená, že všetky situácie musia byť presne na sekundu vyrátané, vzájomne sa na javisku musíme cítiť a tolerovať. Sme všetci štyria šťastní za takúto veľkú príležitosť."
Lukáš Pišta: „Inscenácia Vyhadzovači je mimoriadne náročná a je to pre viacerých z nás prvé stretnutie s takýmto typom činohry. Z divadla sa dobre poznáme, sme výborný tím, verím, že to diváci budú vnímať rovnako."
Vladislav Plevčík:
„Keď zavriem oči, predstavujem si „Vyhadzovačov" ako fotoalbum, do ktorého sú presne a vystihujúco vložené fotografie určitej generácie. Je to množstvo príbehov, životných situácií, s ktorými sa takmer každý z nás stretol a možno si ich ako spomienku odfotil do svojej duše.


„Vyhadzovačov v Štúdiu Olympia sa netreba báť", hovorí dramaturg predstavenia Miloš Ruppeldt, „John Godber predstavuje novú vlnu v anglickom divadle. Ako skutočný divadelník - začínal ako herec - musel svoj štýl obhajovať od zadných miestností anglických provinčných krčiem cez slávne scény West Endu až po americkú Broadway. Spolieha sa na malé, komorné obsadenie - štyria, piati herci, ktorým zverí mužské aj ženské role. Detailná znalosť prostredia je v takomto prípade nevyhnutná."
Godber dokonale pozná nielen zákulisie divadla, ale očividne aj atmosféru nočného života. A tak neprekvapí, že krátko po sebe napísal dve úspešné hry - Barmanky a Vyhadzovačov. Jednu venoval ženám, druhú mužom. Nová scéna si na činoherné otvorenie Olympie zvolila náročný projekt- a ako to už s Godberom chodí - to hlavné necháva na hercoch... a na divákovu fantáziu.

Osoby a obsadenie:
Eric: Vladislav Plevčík
Judd: Dávid Hartl
Ralph: Tomáš Majláth
Les: Lukáš Pišta

AUTORSKÝ TÍM:
Réžia: Štefan Kožka
Dramaturgia: Miloš Ruppeldt
Výtvarník scény, kostýmy: Miloš Pietor
Choreografia: Ladislav Cmorej
Hudobné naštudovanie: Ľubomír Dolný
Preklad: Danica Haláková
Fotograf: Ctibor Bachratý
Inšpicia: Marcel Mondočko

Premiéra v Divadle Nová scéna 7. novembra 2013

 

Špeciálne predstavenia

1+1=3
RÓMEO A JÚLIA AFTERPARTY PO DERNIÉRE A 100.REPRÍZE
VIANOČNÁ ČAROVNÁ CESTA
BOHATÉ VIANOCE V DIVADLE NOVÁ SCÉNA
BALADA PRE BANDITU

Partneri divadla

S podporou:
Partner DNS:
Mediálni partneri: