Navigácia

Preskočiť na navigáciu

Úvodná stránka

My Newsletter

Banerová upútavka na predstavenia

  cyrano  mamma mia rasputin Mačky  Pi čaj, miláčik! Aj muži majú svoje dni Boyband Čarodejník z krajiny Oz Veselá vdova Punk rock Bajaja Slahackova Nová scénička
 • Plagát - MAČKY
 • Plagát - ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
 • Plagát - PUNK ROCK
 • Plagát - MÁRIA TERÉZIA #posledná milosť
 • Plagát - DOMOV (...kde je ten tvoj?)
 • Plagát - BAJAJA
 • Plagát - RASPUTIN
 • Plagát - ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ
 • Plagát - MAMMA MIA!
 • Plagát - PI ČAJ, MILÁČIK!
 • Plagát - ROZUM A CIT
 • Plagát - CYRANO Z PREDMESTIA
 • Plagát - BOYBAND
 • Plagát - KOZLIATKA A VLK
 • Plagát - NOVÁ SCÉNIČKA         štúdio Olympia
 • Plagát - AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI
 • Plagát - VESELÁ VDOVA

Tlačová správa k premiére muzikálu Mata Hari

Zverejnené 09.09.2013

MATA HARI
pôvodný slovenský muzikál

Tlačová správa, Bratislava, 5.september 2013

Divadlo Nová scéna uvedie dňa 14. septembra 2013 svetovú premiéru pôvodného slovenského muzikálu MATA HARI. Muzikál o živote femme fatale, exotickej tanečnici, zvodnej kurtizáne a špiónke bol šitý na mieru takej speváckej osobnosti, akou je Sisa Sklovska.
„ Som rád, že sa mi darí plniť to, čo som si predsavzal - každú sezónu uviesť v našom divadle pôvodný slovenský muzikál, \" hovorí generálny riaditeľ DNS Juraj Ďurdiak, „málokedy sa stane, že sa tak vzácne stretnú tvorcovia a mimoriadne disponovaná hlavná predstaviteľka v jednom čase a na jednom mieste a spolu vytvoria nové umelecké dielo.\"
V podaní výnimočnej speváckej osobnosti Sisy Sklovskej sa pred vami odvinie príbeh osudovej ženy, ktorá víťazila i trpela a z ktorej sa stala legenda. Život Mata Hari bol plný vzostupov a pádov. Od svetiel rámp na svetových javiskách až po popravisko, kde skončil jej búrlivý život. „ Na takúto rolu čaká herec celý život a buď sa jej dočká alebo vôbec nie. Po speváckej, hereckej a tanečnej stránke je to plnohodnotné dielo. Mata Hari je mi blízka svojim naturelom, tým, že to bola dáma, femme fatale, nielen exotická tanečnica, kurtizána ale aj vzdelaná žena, ktorá ovládala cudzie jazyky, v spoločnosti bola veľmi obľúbená a obdivovaná, kde sa zjavila, vyvolala rozruch. Na druhej strane to bola aj veľmi citlivá žena, ktorá dokázala milovať naozaj vrúcne a naplno,\" hovorí Sisa Sklovska.
Pod libreto a réžiu muzikálu Mata Hari sa podpísal skúsený divadelný tvorca Martin Kákoš:
„Život Mata Hari bol plný naozaj dramatických situácií, takže pre libretistu poskytuje veľký priestor pre vytvorenie silného, emotívneho divadelného obrazu. Pri tvorbe libreta som sa zameral aj na situácie, ktoré sú všeobecne platné pre život človeka, ktorý sa dostane do súkolia showbiznisu. Našim zámerom bolo vytvoriť muzikál, ktorý poskytne širokú paletu a pestrosť scén, striedanie nálad, tak aby si divák odniesol naozaj silný zážitok.
Pestrosť scén podporuje aj hudba viacerých žánrov, jej autor - Ľubomír Horňák:
„Muzikál je aj hudobne postavený na Sisu, sú tam všetky tie hudobné štýly, ktoré má rada a je v nich dobrá. Na druhej strane divadlo si vyžaduje ctiť príbeh a tým je dané, aká hudba musí byť. Príbeh je dramatický, romantický ale zároveň má aj komicko-kabaretné situácie, ktoré bolo treba hudbou podporiť. Objaví sa tam preto kabaret, citácia disco 70.rokov, opera, love song, dramatická vojnová scénika, šansón, dokonca aj funky. Pri takejto pestrosti to ale stojí a padá na hlavnej interpretke, ktorá je vo všetkých týchto štýloch dokonale doma. A to Sisa Sklovska je.\"
Choreografie Mária Radačovského sú podobne ako jednotlivé skladby, kolážou rôznych štýlov: „Každú scénu som sa snažil vytvoriť tak, aby korešpondovala s danou dobou a spoločnosťou. A tak sa v predstavení objaví čistá klasika, tanec inšpirovaný ázijskou kultúrou, neoklasika ale aj obyčajný valčík. Tri hlavné tanečnice sú vlastne alter egá Mata Hari a zobrazujú, čím chcela byť. Biela symbolizuje čistotu, krehkosť, jemnosť a lásku, Čierna všetky životné straty, bolesť, smútok, nenaplnené ambície a Zlatá je symbolom kariéry, bohatstva a peňazí.
Premiéry muzikálu Mata Hari budú v Divadle Nová scéna 14. a 17. septembra 2013

Autorský a realizačný tím:
Réžia a libreto: Martin Kákoš
Hudba: Ľubomír Horňák
Texty piesní: Marián Brezáni
Scéna: Pavol Andraško
Kostýmy: Ľudmila Várossová
Choreografia: Mário Radačovský

Účinkujú:
Sisa Sklovska, Patrik Vyskočil, Dušan Kaprálik, Róbert Halák, Martin Kaprálik, Ján Mistrík, Karol Čálik/Dušan Jarjabek, Štefan Kožka, Jana Lieskovská, Pavol Plevčík, Dávid Hartl, Lukáš Pišta, Vladislav Plevčík, Danuša Pelcrová, Katarína Čillíková a Tanečný súbor DNS.

 

 

Partneri divadla

S podporou:
Partner DNS:
Mediálni partneri: