Navigácia

Preskočiť na navigáciu

Úvodná stránka

My Newsletter

Banerová upútavka na predstavenia

 cyrano   mamma mia rasputin Mačky  Pi čaj, miláčik! Aj muži majú svoje dni Boyband Čarodejník z krajiny Oz Veselá vdova Punk rock Bajaja Slahackova Nová scénička
 • Plagát - BAJAJA
 • Plagát - CYRANO Z PREDMESTIA
 • Plagát - ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ
 • Plagát - RASPUTIN
 • Plagát - KOZLIATKA A VLK
 • Plagát - AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI
 • Plagát - ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
 • Plagát - BOYBAND
 • Plagát - NOVÁ SCÉNIČKA         štúdio Olympia
 • Plagát - VESELÁ VDOVA
 • Plagát - DOMOV (...kde je ten tvoj?)
 • Plagát - MAČKY
 • Plagát - MAMMA MIA!
 • Plagát - ROZUM A CIT
 • Plagát - MÁRIA TERÉZIA #posledná milosť
 • Plagát - PUNK ROCK

MARTIN SARVAŠ - krst knihy Zatiaľ Toľko/Čo deň, to text

Plán predstavení

 

krst knihy

Krst knihy textov piesní Martina SARVAŠA
„Zatiaľ toľko/Čo deň, to text"
Štúdio OLYMPIA, Divadlo Nová scéna, Bratislava
3. mája 2019 o 16.00 hod.

Martin Sarvaš je považovaný za jedného z najvýznamnejších slovenských textárov rockovej hudobnej scény u nás. Venuje sa však aj tvorbe textov piesní v oblasti hudobného divadla.

Vyše štyristostranová publikácia s názvom „Zatiaľ Toľko / Čo deň, to text" je súhrnom tvorby autora od jeho začiatkov v roku 1979 až podnes. Obsahuje všetky pôvodné piesňové texty pre skupinu Tublatanka a ich doteraz nezverejnené anglické verzie.
Ďalej texty piesní pre skupiny: Hex, Fragile, Dorian Gray, Magma, Elán, Fermáta, Isabelle, Ewelin, YPS, Modus, Dereš, Kollárovci.
Pre interpretov: Janko Lehotský, Peter Lipa, Laco Lučenič, Ľubo Belák, Paľo Habera, Zdena Studenková, Ivan Tuli Vojtek, Ľubo „Kyslík" Stankovský, Dušan Grúň, Peter Vašek , Peci Uherčík (Loď do neznáma), Braňo „Temeraf" Černák (Satelit Rock), Thomas Puskailer.

Publikácia obsahuje pôvodné a prebásnené texty pôvodných aj svetových muzikálov a spevohier: Bátoryčka, František z Assisi, Mamma Mia!, Boyband, Aj muži majú svoje dni, Sluha dvoch šéfov, Sudcove starosti, Skok z výšky, Panikári, Námestíčko, Čertice, Klimaktérium, ktoré vznikli na pôde Divadla Nová scéne Bratislava, Divadla Andreja Bagara v Nitre, Divadla Jonáša Záborského v Prešove, Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene, Divadla komédie v Bratislave.
Zaujímavosťou sú rôzne menej známe verzie a varianty textov, vlastnoručné autorské poznámky autora, ako aj protagonistov jednotlivých projektov, dobové dokumenty či reprodukcie Sarvašových výtvarných pokusov.
Všetky jeho doteraz vytvorené texty vychádzajú knižne prvý krát a to vo vydavateľstve Víta Filu FiDaT . Okrem chronologického obsahu s uvedením rokov vytvorenia tejto „pop poézie" nechýba abecedný menný register podľa jednotlivých projektov. Kniha tak môže slúžiť aj ako učebná pomôcka pre maturantov, keďže tvorba autora je súčasťou maturitnej otázky.
Špecialitou krstu bude podávanie 365-stupňovice ako privítacieho drinku v narážke na počet textov v publikácii.
Krstnými osobnosťami publikácie budú: Zdena Studenková, Zdeněk Barták (Praha) a Karol Čálik.
Svoju účasť na podujatí prisľúbili: Katarína Hasprová, Sisa Sklovska, Laco Lučenič, Ján Lehotský, Soňa Norisová, Zuzana Tlučková, Braňo Kostka, Peci Uherčík, Zuzana Vačková, Jana Hubinská, Zuzana Kocúriková, Ľuboš Stankovský, Ivan Tuli Vojtek, Gabo Dušík, Martin Kákoš, Dárius Koči, Patrik Vyskočil, Pavol Horváth, Karin Olasová, Peter Kočiš, Pavol Plevčík, Gizka Oňová, Thomas Puskailer, Martin Kaprálik, Marcel Ochránek, Jeanette Švoňavská, Eva Pavlíková, Mirka Drínová, Romana Dang Van, Daniela Kuffelová, Dušan Kaprálik, Vladislav Plevčík, Lukáš Pišta, Peter Makranský, Martin Šalacha, Juraj Hrčka, Juraj Ďuriš a ďalší
Do tanca a na počúvanie bude hrať hudobná skupina YPS Music.
A iné programové prekvapenia... A kulinárske drobnosti... A lahodné moky...
Ste srdečne vítaní!


obal-kniha-sarvas-zatia-toko_n.jpg

-------------------------------------------
Martin Sarvaš (1961) je absolvent katedry urbanizmu a územného plánovania na Fakulte architektúry SVŠT (STU). Pôsobil ako manažér skupiny Tublatanka v jej najplodnejšom období 1982 -1992. Bol zakladajúcim členom a predsedom Rady Slovenskej hudobnej asociácie, zakladajúcim členom, neskôr výkonným tajomníkom a v súčasnosti predsedom Rady Zväzu autorov a interpretov, ktorá udeľuje výročné hudobné ceny ZAI. Bol autorom a moderátorom cyklických rozhlasových (Rádio Report, Rockovanie, Rodná Hruda) a televíznych relácií : Top 20 Slovakia, Varúj, Boom, Úlety, Lunatéka, Chalupárium. Vo vlastnej agentúre MSP organizoval vystúpenia zahraničných umelcov a pod značkou MSP Records vydával hudobné nahrávky domácich interpretov.
Neskôr pracoval v štátnej správe. V rokoch 2008 - 2013 pôsobil v diplomacii ako riaditeľ Slovenského inštitútu v Berlíne. V súčasnosti je riaditeľom Domu kultúry Zrkadlový háj v Petržalke, Bratislava.

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

http://www.nova-scena.sk/program/images/plagatsravas_web.png

POKLADNICA


Otváracie hodiny v lete
 
24. 6. 2019 – 18. 8. 2019

ZATVORENÉ


Informácie a rezervácie vstupeniek
na Obchodnom oddelení

(pravý roh budovy divadla od ulice 1. mája)

19. 8. 2019 – 30. 8. 2019
PON – PIA 14.00 – 18.00 hod.

Od 2. 9. 2019
PON – PIA
11.00 – 14.30 / 15.00 – 19.00 hod.

a 1 hodinu pred každým
predstavením vrátane víkendov


Tel.číslo: +421 2 204 88 500
E-mail: rezervacie@novascena.sk


OBCHODNÉ ODDELENIE

Tel.číslo:
+421 2 204 88 515
+421 2 204 88 555
+421 2 204 88 530


E-mail:
rezervacie@novascena.sk

 

Partneri divadla

S podporou:
Partner DNS:
Mediálni partneri: